Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Další nebezpečnou vlnu podvodů hlásí i prachatičtí policisté

 PRACHATICE - 29. srpna 2017 - 9:40 - Prachatičtí policisté minulý týden přijali oznámení o podvodném jednání na sociální síti Facebook od nejméně pěti poškozených. Poslední případ přišla oznámit ve středu 23. srpna 51letá žena z Prachaticka.

 Text: Zdeněk Přibyl, snímek poskytla Policie ČR

www.dre-kon.cz  

   Jak nás informovala mluvčí Policie ČR Martina Joklová, poškozená žena považovala falešný profil za skutečný profil jednoho ze svých přátel ze sociální sítě Facebook. Přišlo jí z něj celkem šest SMS s žádostí o zaslání autorizačních kódů pro mobilní platby, například za zakoupenou hru. Po zaslání těchto kódů přes aplikaci Messenger obdržela poškozená SMS o platbě za mobilní platby v celkové částce téměř 8 000 korun.   "Podobně to probíhalo i u ostatních poškozených. Přišla jim zpráva na facobook od pachatele, který se vydával za jejich kamaráda ze sociální sítě, se žádostí, zda by mu neposlali číslo svého mobilního telefonu, na který jim pak přijde kód, který by mu přeposlali. Dříve než poškozeným došlo, že se jedná o podvodníka, přišli v řádech o několik tisíc korun," vysvětlila policejní mluvčí Martina Joklová.

   Jak se podobným útokům bránit? To nás také zajímalo. "Neodesílejte neověřené osobě své mobilní číslo. Pokud jste tak již učinili, v žádném případě nepřeposílejte nikomu dalšímu příchozí SMS kódy - o tomto faktu informují již sami operátoři přímo v potvrzovací SMS zprávě - viz obrázek," dodala mluvčí.

   Podvodný facebookový profil lze poté snadno zablokovat, pokud jej nahlásí reální přátelé profilu, který byl okopírován.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist