Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Podvodníci se vydávají za vnuka, zkusili to i v Prachaticích

 PRACHATICE - 13. července 2017 - 8:27 - V Jihočeském kraji se objevily dva případy pokusu podvodu na seniorech. Podvodníci se vydávají po telefonu za vnuka a chtějí peníze. Jeden podvodník to zkusil i na seniorku z Prachatic.

 Text: Tomáš Přibyl

www.dre-kon.cz  

   První případ se stal před několika dny v Táboře. Na pevnou linku volal seniorovi muž, který se představil jako jeho vnuk Jiří. Tvrdil, že kupuje byt a chybí mu sto tisíc korun a potřebuje je půjčit. "Pokud je „děda“ má, tak by si je hned přijel k němu domů vyzvednout. Senior naštěstí již nijak do telefonu nereagoval a tak ještě mazaný vnouček přislíbil, že se ozve druhý den," popsal neúspěšný pokus o podvod policejní mluvčí Jiří Matzner.

   Jen o několik dní později se podobný pokus odehrál v Prachaticích. "Seniorku také po telefonu oslovil „jako vnouček“ a chtěl půjčit 40 000 korun. Seniorka však byla ve střehu a oznámila vše policistům," řekl Jiří Matzner.

   Policie proto radí: Mluvme se svými seniory, jinak s nimi budou hovořit podvodníci. Navštěvujme své seniory a varujme je před možnými podvodníky. Nemusí jen telefonovat, mohou zazvonit u bytu či branky.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist