Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Osobní auto v Korkusově Huti pod náklaďákem, bouralo i BMW

 KORKUSOVA HUŤ - 24. května 2017 - 12:30 - Vážná dopravní nehoda se stala v úterý 23. května v odpoledních hodinách v obci Korkusova Huť. Nehoda, k níž ve 13:13 vyjížděla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Vimperk, byla ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto poskytl HZS Jihočeského kraje

www.dre-kon.cz  

   O dopravní nehodě informovala mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů. "Průzkum na místě ukázal, že se jedná o střet nákladního vozu značky Renault, pod kterým zůstalo osobní auto značky Hyundai Coupe. Dalším účastníkem nehody byl osobní vůz značky BMW," uvedla mluvčí HZS.

   Podrobně příčiny a průběh nehody popsala mluvčí Policie ČR Martina Joklová. "Ze zavinění dopravní nehody je důvodně podezřelá řidička osobního vozidla Hyundai, která při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a povaze komunikace, následkem čehož se vozidlo dostalo do smyku, vyjelo vpravo mimo vozovku, kde čelně narazilo do listnatého stromu. Po střetu se z vozidla uvolnil startér, který narazil do čelního skla protijedoucího osobního vozidla BMW, následkem čehož bylo vozidlo odraženo na další protijedoucí nákladní soupravu Renault," uvedla policejní mluvčí.

    Zasahující hasiči museli z Hyundaie vyprostit dvě zaklíněné osoby. Jednotka rozstříhala Hyundai Coupe hydraulickým vyprošťovacím zařízením a obě osoby během čtvrt hodiny předávala zdravotníkům. Ti zraněné stabilizovali a hasiči pak pomohli s naložením a transportem do vrtulníku LZS.

   Při dopravní nehodě podle slov Venduly Matějů utrpěl spolujedoucí z osobního vozidla Hyundai přesně nezjištěná zranění, se kterými byl letecky transportován na traumatologii do nemocnice, zraněná řidička vozidla Hyundai byla převezena do nemocnice sanitním vozem. K dalším zraněním naštěstí nedošlo. Test na alkohol byl u všech tří řidičů negativní. Hmotná škoda na vozidle Hyundai je odhadem 45 000 korun, na vozidle BMW 50 000 korun a na nákladním vozidle zhruba 200 000 korun.     "Zároveň z vyproštěním hasiči zajistili auta protipožárním opatřením, vyteklé provozní kapaliny na silnici zasypali sorbentem. Zásah jednotka ukončila okolo půl čtvrté odpolední. Nehodu šetřila Policie ČR," dodala mluvčí HZS Vendula Matějů.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist