Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Čeští policisté pomáhali německým kolegům vypátrat lupiče

 HAIDMÜHLE/PRACHATICE - 29. března 2017 - 8:10 - Hornovltavičtí a volarští policisté pomáhali minulý týden svým německým kolegům při pátrání po pachateli pokusu loupeženého přepadení banky. Jednalo se o první nasazení našich policistů za účelem podpory na území druhého smluvního státu, na základě Českoněmecké smlouvy o policejní spolupráci.

 Z redakční pošty: Martina Joklová, mluvčí Policie ČR

www.dre-kon.cz  

   Prostřednictvím Oddělení zahraničních vztahů Schwandorf a následně našeho operačního střediska jsme obdrželi žádost o spolupráci při pátrání po pachateli pokusu loupežného přepadení banky se zbraní. Došlo k němu v úterý 21. března okolo půl čtvrté odpoledne v obci Haidmühle v Německu.

   Do sousedního státu byli ihned nasazeni volarští a hornovltavičtí policisté, včetně policejního psovoda se služebním psem Wannem. Tomu se podařilo, na základě pachové stopy z odhozeného batohu pachatele, vypracovat pachovou stopu, dlouhou 100 metrů. Pes stopu ukončil zalehnutím na blízkém parkovišti, kde měl pachatel pravděpodobně zaparkované vozidlo. Další policejní hlídky současně monitorovaly prostor u hraničního přechodu v Novém Údolí.

   Podle dostupných informací německých policistů by měl být pachatel vysoký zhruba 175 cm, na sobě měl černou bundu a modré rifle, hovořil s cizím přízvukem, mohlo by se jednat o občana České republiky, který měl z místa směřovat ke státní hranici. Pachatel mohl z místa odjíždět osobním vozidlem Audi A 6, černé barvy, staršího provedení.

   Opatření na hranicích bylo ukončeno před půl sedmou odpoledne. Policejní hlídky však budou i nadále případu věnovat náležitou pozornost.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist