Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Černý kouř ze střechy výrobní haly ve Čkyni přivolal hasiče

 ČKYNĚ - 4. března 2017 - 8:48 - Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje přijalo ve středu 1. března patnáct minut po poledni informaci o požáru ve výrobní hale firmy ve Čkyni. Oznamovatel na tísňovou linku nahlašoval černý kouř linoucí se ze střechy. Hasiči jako vždy reagovali okamžitě.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto: Břetislav Kubálek, spolupracovník PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz  

   "K požáru vyjely osádky cisteren a výškové techniky profesionálních hasičů ze stanic Prachatice a Vimperk, jako posilové jednotky byli svoláni dobrovolní hasiči obcí Čkyně, Vlachovo Březí a Vacov," informovala nás mluvčí jihočeského HZS Vendula Matějů.

   Podle jejích slov bylo obsahem prvotních informací z místa zásahu, že hoří v půdních prostorách ve druhém patře nad výrobní halou, kde byly pouze piliny. Nikdo uvnitř nebyl, nebylo nutné nikoho evakuovat. Další průzkum ukázal, že ve druhém patře je také byt. Vybavený, ale neobývaný byt byl také zasažen požárem.

   "Požár se zasahujícím hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 14:30. Vzhledem k jeho rozsahu a množství povolaných jednotek byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Úplná likvidace požáru nastala v 15:37 hodin. Poté jednotky požářiště postupně opouštěly, událost byla uzavřena krátce před 18. hodinou," dodala Vendula Matějů.

   Vyšetřovatel HZS stanovil výši způsobené škody na 1 300 000 korun, hodnota uchráněného majetku činí 3 000 000 korun. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist