Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Kriminalisté dopadli zloděje speciálních kol ze závodu Xterra

 PRACHATICE - 17. února 2017 - 20:38 - Dlouho unikajícího pachatele krádeže tří speciálně upravených závodních kol pro extrémní závod Xterra 2014 za půl milionu korun dopadli prachatičtí kriminalisté. Je jím pětadvacetiletý muž z Ústecka. A zřejmě nekradl sám.

 Text: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz  

   "V pondělí 13. února podali prachatičtí kriminalisté proti obviněnému na okresní státní zastupitelství návrh na podání obžaloby. Stíhán bude na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let," uvedla mluvčí Policie České republiky Martina Joklová, která o úspěchu kriminalistů, jenž měl i mezinárodní pozadí, informovala.

   Muž z Ústecka je obviněn ze spáchání přečinu krádeže formou spolupachatelství. "Dopustit se ho měl měl tím, že s blíže neustanovenou osobou během srpnového víkendu v roce 2014, kdy se pořádal závod Xterra v Prachaticích, odcizil zahraničním závodníkům z kempu u obce Křišťanovice tři závodní jízdní kola značky Storck Rebel 7, Strorck 029 a Giant, čímž jim způsobil škodu za téměř 500 000 korun. Jízdní kola, která byla s největší pravděpodobností prodána, se přes veškerá opatření prozatím vypátrat nepodařila," doplnila informace policejní mluvčí.

   Prachatickým kriminalistům se díky vytrvalé a houževnaté práci, jak na základě vlastního operativního šetření, tak i díky dobré mezinárodní spolupráci s rakouskou policií, podařilo obviněného zadržet. Stalo se tak o v prosinci loňského roku v Dolním Dvořišti. Vyšlo najevo, že obviněný se trestné činnosti dopouštěl již v minulosti, a to nejen na území České republice, ale i v jiných zemích Evropy.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist