Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Ve Vimperku shořela truhlárna za půl druhého milionu korun

 VIMPERK - 27. ledna 2017 - 14:48 - Škodu ve výši 1 500 000 korun vyčíslil vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje  po čtvrtečních požáru truhlárny v Boubské ulici ve Vimperku. Požár byl na tísňovou linku ohlášen 26. ledna v 8:50. Informovala o něm mluvčí HZS Vendula Matějů.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto poskytl HZS Jihočeského kraje

www.dre-kon.cz  

   "Na místo vyjely osádky pěti cisteren profesionálních hasičů ze stanice Vimperk a Prachatice, svolána byla jednotka Sboru dobrovolných hasičů obce Zdíkov. Velitel zásahu z místa události okamžitě hlásil, že truhlárna je zasažena v plném rozsahu. Za necelou hodinu se podařilo hasičům požár dostat pod kontrolu, v 9:50 byla nahlášena lokalizace požáru," uvedla mluvčí.

   Hasiči podle jejích slov vedli zásah v kompletní dýchací technice. Velitel zásahu musel již okolo desáté hodiny zažádat o další láhve se vzduchem. Zároveň si vyžádal další jednotky, aby pomohly s rozebíráním konstrukcí.

   "Do Vimperka postupně odjely jednotky SDH obcí Čkyně a Svatá Máří. Dohašení všech ohnisek skončilo krátce před půl třetí odpolední. Hasiči svým zásahem uchránili další majetek v hodnotě 3 000 000 korun. Příčina vzniku požáru je v šetření," dodala mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist