Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 S Číňany při nehodě komunikovali hasiči i policisté anglicky

 PRACHATICE - 24. ledna 2017 - 14:46 - Profesionální hasiči ze stanice Prachatice zasahovali v neděli 22. ledna na silnici č. 165 mezi obcemi Křišťanov a Blažejovice při dopravní nehodě na ledě. Informovala o ní mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů.

 Text: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz  

   V náročných podmínkách na zimou těžce zkoušené vozovce u Křišťanova, pokryté uježděným sněhem a místy pouze ledem, havaroval osobní automobil značky VW Passat. Ve voze podle slov mluvčí HZS cestovaly dvě osoby čínské národnosti. Profesionální hasiči s nimi museli komunikovat anglicky.   

   "Řidič VW Passat nezvládnul řízení, sjel do příkopu, kde narazil do stromu. Zdravotníci se Zdravotnické záchranné služby na místě ošetřili zraněnou spolujezdkyni. Hasiči havarované auto zajistili protipožárním opatřením," popsala děj mluvčí HZS Vendula Matějů.

   Do sněhu podle jejích slov unikla pouze chladicí kapalina. Následně byli hasiči nápomocni policistům ČR při komunikaci s účastníky nehody v anglickém jazyce. Krátce před nedělní 11:00 hodinou jednotka hasičů zásah ukončila.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist