Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 U požáru v Hájku vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

 HÁJEK - 17. ledna 2017 - 15:19 - Tři jednotky profesionálních hasičů ze stanic Vodňany, Prachatice a Strakonice vyjely v neděli 15. ledna v 18:16 do Hájku u Bavorova k požáru domu ohlášenému na tísňovou linku. Jako posilové jednotky byli vysláni dobrovolní hasiči obcí Vodňany, Strunkovice nad Blanicí a Bavorov.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto poskytl HZS Jihočeského kraje

www.dre-kon.cz  

   Informovala o tom mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů. Operační středisko HZS podle jejích slov vyhlásilo vzhledem k rozsahu požáru v 18:45 druhý stupeň požárního poplachu.

   "Jednalo se o požár zemědělské usedlosti postavené do tvaru písmene U s půdorysem 40 x 30 metrů. Požár v době příjezdu hasičů ničil nejvíce střechu stodoly, ale rychle se šířil i nad obytnou část. Průzkum ukázal, že uvnitř domu nejsou žádné osoby, hasiči nenašli ani neevakuovali žádná zvířata," uvedla mluvčí.

   Téměř po hodině hašení velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru – hasiči požár dostali pod kontrolu. Poté mohly jednotky zahájit vyskladňování zasažené půdy. Na požářiště musely být dovezeny další láhve s kyslíkem pro zasahující hasiče. Likvidační práce pokračovaly ve vynášení zasaženého materiálu a jeho dohašení na volném prostranství a dále v rozebírání střešních konstrukcí a likvidaci ohnisek požáru i v těchto prostorách.

   "Druhý den v 0:27 byl požár zcela uhašen, velitel zásahu nahlásil na operační středisko likvidaci. Poté všechny jednotky odjely zpět na své základny, na požářišti zůstali pro monitoring jen dobrovolní hasiči z Bavorova. Jejich velitel si krátce po půl druhé ranní vyžádal posilovou jednotku z důvodu rozhoření se několika ohnisek. Na místo vyjeli bavorovští hasiči se svoji druhou cisternou," doplnila mluvčí HZS Vendula Matějů.

   V půl sedmé ráno byl objekt předán majiteli. Na požářiště pak nastoupili vyšetřovatel HZS společně s Policií ČR. Vzniklou škodu na shořelé střeše zemědělské i obytné části vyčíslili na 900 000 korun, hodnota uchráněného majetku činí 4 000 000 korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist