Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Požár garáže ve Vlkonicích na Vacovsku zaměstnal hasiče

 VACOV - 20. prosince 2016 - 15:11 - Kromě velkého množství nehod, které kvůli zledovatělým silnicím řešili v průběhu čtvrté adventní neděle jihočeští hasiči, zaměstnal jednotky záchranářů také požár garáže ve Vlkonicích na Šumavě. Na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje byl nahlášen v neděli 18. prosince ve 21:10.

 Text: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz  

   "Do místní části Vacova - Vlkonic vyjely osádky cisteren profesionálních hasičů ze stanice Vimperk a dobrovolných hasičů obcí Vacov a Stachy. Jednalo se o požár samostatně stojící garáže o půdorysu 10 x 3,5 metrů, u jejíž jedné stěny bylo složené dřevo. Požár se po naskládaném dřevě a stěně garáže dostal až do sedlové střechy," uvedla mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

   Zasahujícím hasičům se podařilo před požárem uchránit vnitřek garáže i další místnost používanou jako technické zázemí.

   "Přibližně po půlhodině hašení dostali hasiči požár pod kontrolu. Pro úplné dohašení museli ale rozebrat část střechy. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 23:01 hodin, dodala mluvčí.

   Vyšetřovatel HZS společně s Policií ČR stanovil výši vzniklé škody předběžně na 400 000 korun. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist