Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 U dopravní nehody nedaleko Vitějovic zasahoval také vrtulník

 PRACHATICE - 7. prosince 2016 - 17:00 - Vážná dopravní nehoda zkomplikovala v úterý 6. prosince v odpoledních hodinách provoz na silnici III. třídy u Vitějovic na Prachaticku. Na místě srážky dvou aut zasahovali profesionální hasiči z Prachatic. Jednoho z řidičů odvezl do nemocnice na ošetření vrtulník. Zraněných bylo víc.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto poskytla Policie ČR

www.dre-kon.cz  

   Nehoda byla v úterý 6. prosince na operační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášena v 15:03 hodin. "K nehodě, která byla ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob, vyjeli profesionální hasiči ze stanice Prachatice. Průzkum na místě ukázal, že se jedná o střet dvou osobních automobilů značek VW Golf a Kia Sportage," popsala nehodu mluvčí jihočeských hasičských záchranářů Vendula Matějů.

   V době příjezdu prachatických hasičů již u nehody zasahovali zdravotníci ZZS, kteří se věnovali jednomu z řidičů. Vyproštění nakonec nebylo potřeba. Hasiči poté, co u nehody dosedl vrtulník LZS, pomohli zdravotníkům s transportem zraněného řidiče do vrtulníku. Sanitkami pak byli do nemocnice převezeni ještě další dva zranění.

   "V průběhu spolupráce se ZZS zasahující hasiči dále zajistili havarovaná auta protipožárním opatřením a zasypali vyteklé provozní kapaliny na silnici sorbentem. Než Policie ČR stanovila okolo místa nehody objízdnou trasu, jednotka HZS řídila provoz na komunikaci. Do ukončení šetření policistů zůstala silnice zcela uzavřená. Poté hasiči odtáhli vůz VW mimo komunikaci a dokončili úklid vozovky. Po zametení silnice od použitého sorbentu a úlomků plastů a střepů prachatická jednotka krátce před půl pátou odpolední zásah ukončila," doplnila činnost hasičských záchranářů na místě nehody mluvčí Vendula Matějů.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist