Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Požár domu v Kratušíně zaměstnal desítku zásahových vozů

 KRATUŠÍN - 27. října 2016 - 17:49 - Od večera ve středu 26. října zasahovali hasiči u požáru v Kratušíně, kde na rodinném domě vzplála střecha. Předběžně odhadovaná škoda mohla dosáhnout až jeden milion korun. Tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů informovala, že při požáru nikdo nebyl zraněn.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto poskytl HZS Jihočeského kraje

www.dre-kon.cz  

   "Ve středu 26. října dvě minuty před půl devátou večer obdrželo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje hlášení o požáru střechy rodinného domu v Kratušíně na Prachaticku. Hlášení na tísňovou linku přišlo hned několik, protože plameny, které šlehaly ze střechy, byly ve tmě vidět hodně daleko," uvedla mluvčí HZS Vendula Matějů.

   Operační středisko do Kratušína povolalo profesionální hasiče ze stanice Prachatice, kteří vyjeli se dvěma cisternami a automobilovým žebříkem, a dále svolalo jednotky SDH obcí Kratušín, Vlachovo Březí, Záblatí a Lažiště.

   K hořícímu domu přijela jako první prachatická jednotka. Její velitel po provedeném průzkumu podal zprávu, že požár zasáhl střechu rodinného domu v plném rozsahu. Hasiči ihned rozvinuli dopravní vedení a nasadili několik útočných proudů. Několikametrové plameny se jim podařilo dostat rychle pod kontrolu, lokalizace požáru byla na operační středisko nahlášena již krátce před 21:00.

   Na požářišti se pohybovala skoro desítka hasičských zásahových vozů. Přítomnost šesti povolaných cisteren umožnila veliteli zásahu zřídit kyvadlovou dopravu vody. Po celou noc pak hasiči rozebírali střešní konstrukce a dohašovali všechna ohniska. Okolo půlnoci byla část jednotek odeslána zpět na základny. Na místě zůstali prachatičtí profesionálové a osádka jedné cisterny dobrovolných hasičů z Vlachova Březí. V sedm hodin ráno vystřídala celou noc pracující profesionální směnu „C“ čerstvá směna „A“, která pokračovala dnes, 27. října, v dohašování.

   Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody předběžně na 1 000 000 korun. Společně s Policií ČR pracuje s několika verzemi možnými pro vznik požáru. Na řadě je prověřování všech stanovených verzí. "Nemáme informaci, že by u požáru byla zraněná nějaká osoba," dodala mluvčí Vendula Matějů.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist