Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Utržená krajnice pod kamionem i nedání přednosti v jízdě

 PRACHATICE - 20. října 2016 - 12:08 - Předposlední říjnový týden se právě přehoupl do své druhé - doufejme, že na dopravní nehody snad už ne tak bohaté poloviny, jako byla ta první. Jen v úterý a ve středu se stalo několik vážných dopravních nehod. Bezprostřední příčinu má možná každá trochu jinou, ale něco mají společného: trestuhodnou nepozornost řidičů, která vede až ke zranění lidí.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto poskytla Policie ČR

www.dre-kon.cz  

   Dopravní policisté vyjížděli v úterý 18. října o půl osmé ráno k havárii nákladního vozidla DAF s připojeným návěsem, která se stala na silnici II. třídy číslo 145, v katastru obce Netolice, ve směru jízdy Prachatice - Netolice.

   "Dopravní nehodu zavinil řidič nákladního vozidla, který najel na nezpevněnou část krajnice, následkem čehož došlo k vyjetí nákladní soupravy vpravo mimo komunikaci, kde se celá souprava převrátila na pravý bok. Orientační dechová zkouška u řidiče byla negativní, ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda na vozidle, komunikaci a silničním vodotoku je odhadována na 155 000 korun," popsala nehodu mluvčí Police ČR Martina Joklová.

   Dvě auta se v úterý 18. října srazila na čtyřramenné křižovatce zvané U Stopařky, v katastru obce Vitějovice. Dopravní policisté sem vyjížděli před půl sedmou večer.

   "Z dopravní nehody je důvodně podezřelý řidič osobního vozidla Škoda Felicia, který nerespektoval dopravní značení Stůj, dej přednost v jízdě a vjel do křižovatky v době, kde po hlavní silnici přijížděl řidič nákladního vozidla Peugeot Boxer. Po střetu těchto vozidel byli řidič vozidla Škoda a spolujedoucí z vozidla Peugeot převezeni na ošetření do nemocnice a poté propuštěni. Alkohol u řidičů vyloučila orientační dechová zkouška. Hmotná škoda na vozidlech je předběžně odhadována na 130 000 korun," doplnila Martina Joklová.

   Ve středu 20. října se o půl jedné odpoledne v katastru obce Stožec, část České Žleby, převrátilo další nákladní vozidlo - Mercedes. Jeho řidič s ním zaparkoval na krajnici svahu k nakládce, krajnice se s ním utrhla do silničního vodotoku a vyteklo při tom zhruba 400 litrů motorové nafty a přesně nezjištěné množství hydraulického oleje.

   Havárii na místě likvidoval Hasičský záchranný sbor z Prachatic. Dostavili se i zástupci České inspekce životního prostředí, aby posoudili škody vzniklé únikem provozních kapalin. Ke zranění osob nedošlo, odborným měřením policisté vyloučili u řidiče alkohol. Hmotná škoda na vozidle je podle policejní mluvčí Martiny Joklové předběžně odhadnuta na 90 000 korun.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist