Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Kriminalisté dopadli další dealerku pervitinu na Vimpersku

 VIMPERK - 4. října 2016 - 8:47 - Prachatičtí kriminalisté obvinili další dealerku pervitinu. Letos jde už o několikáté obviněné v oblasti drogové kriminality ve Vimperku. V sérii zpráv o těchto vyšetřováních je neobvyklé zejména to, kolik bylo do distribuce drog zapojeno žen.

 Text: Tomáš Přibyl

www.dre-kon.cz  

   Mladá obviněná žena měla podle dosavadních výsledků vyšetřování distribuovat pervitin poměrně dlouho - od roku 2012, tedy čtyři roky. Pervitin dodávala hlavně mezi místní narkomany. Podle trestního zákoníku jí hrozí až pět let vězení.


Dříve zveřejněné zprávy:

 Rozprášena skupina dealerů pervitinu a zlikvidována pěstírna

 PRACHATICKO - 30. června 2016 - 9:13 - Prachatickým kriminalistům se v minulých dnech podařilo velmi citelně zasáhnout drogovou scénu na Prachaticku. Před několika týdny dostali do vazby mladou dealerku pervitinu z Vimperka a před pár dny obvinili další dva s ní spojené dealery a také zlikvidovali domácí pěstírnu marihuany ve Vimperku.

 Text: Tomáš Přibyl

   V první polovině června kriminalisté dopadli a obvinili jednatřicetiletou ženu, která ve Vimperku ve velkém prodávala pervitin. Skončila ve vazbě. Nyní prachatičtí kriminalisté zveřejnili informace o tom, že žena byla součástí skupiny dealerů a oni dopadli a obvinili další dva prodejce drog. Starší (46 let) prodal nebo rozdal - podle dosavadních výsledků vyšetřování - letos pervitin nejméně ve dvou stovkách případů. Celkem šlo o sedmdesát gramů za nejméně šedesát tisíc korun. Soud už ho také poslal do vazby. "Trojici dealerů uzavírá 24letý muž z Českokrumlovska. Obviněný měl zprostředkovávat prodej psychotropní látky pervitin. Tohoto muže prachatičtí kriminalisté stíhají na svobodě," řekla prachatická policejní mluvčí Martina Joklová.

   Tím ale úspěchy prachatických kriminalistů nekončí. Následně ve Vimperku zlikvidovali i domácí pěstírnu marihuany, kterou si pořídil dvaadvacetiletý muž ze Strakonicka. "Muž je obviněný z toho, že v době od září 2015 do června 2016 ve Vimperku a jeho okolí prodával marihuanu. Ve 72 případech ji prodal nejméně devíti osobám v množství nejméně 92 gramů, za což utržil více jak 18 000 korun a dále konopí pěstoval pro vlastní potřebu ve svém bytě ve Vimperku. Při domovní prohlídce prachatičtí kriminalisté u obviněného odhalili domácí pěstírnu se 13ti kusy rostlin konopí, které zajistili. Trestní stíhání obviněného dále bude probíhat na svobodě," řekla Martina Joklová.

 

 Žena rok prodávala ve velkém pervitin, přišla si na 220 000

 VIMPERK - 13. června 2016 - 8:48 - Prachatickým kriminalistům se podařilo odhalit zvlášť závažný případ nedovolené výroby a distribuce drog ve Vimperku. Neobvyklý je i tím, že pachatelkou je podle vyšetřování jednatřicetiletá žena, kterou soud po sdělení obvinění poslal do vazby.

 Text: Tomáš Přibyl

   Jde o jeden z největších případů v oblasti drogové kriminality na Prachaticku za posledních několik let. "Žena je obviněná z toho, že nejméně v době od 1. června 2015 do 8. června 2016 ve svém bytě a na různých místech ve Vimperku prodávala či poskytovala zdarma více osobám psychotropní látku pervitin," řekla policejní mluvčí Martina Joklová.

   Kriminalisté, kteří na případu pracují, ví nejméně o tři sta případech prodeje. "Prodejem nejméně 50 gramů pervitinu získala finanční hotovost více jak 220 000 korun," dodala mluvčí.  

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist