Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Pil, řídil bez řidičáku a havaroval s autem s cizími značkami

 VOLARY - 18. srpna 2016 - 11:42 - Dopravní policisté sdělili podezření 18letému muži z Písecka z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Muž si ještě neudělal ani řidičský průkaz, přesto už je podezřelý z trestného činu. Toho se dopustil na silnici v prachatickém regionu. Zrychlený soud ho nemine.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto poskytla Policie ČR

www.dre-kon.cz  

  "Trestného činu se muž dopustil tím, že v sobotu 13. srpna před jednou hodinou ranní usedl za volant osobního vozidla VW Polo. Nezvládl s ním řízení v úseku silnice I. třídy číslo 39, ve směru jízdy Lenora – Volary. Po projetí levotočivé zatáčky dostal na mokré komunikaci smyk, vyjel vpravo mimo vozovku, kde se střetl se svislým dopravním značením, dále s pařezem, od kterého byl poté odražen na vzrostlý strom. Po nárazu vozidlo zůstalo převrácené na levém boku," popsala počínání nezodpovědného řidiče mluvčí Policie ČR Martina Joklová.

   Podle jejích slov při dopravní nehodě utrpěl řidič lehké zranění. Dechovou zkouškou mu policisté naměřili jedno a půl promile alkoholu v dechu. Lustrací řidiče dále zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění. K jízdě použil dokonce vozidlo, na kterém byly umístěny jiné registrační značky, než které jsou vozidlu přiděleny.

   "Hmotná škoda na vozidle je odhadem 20 000 korun a na dopravním značení zhruba 5 000 korun. Dopravní policisté případ prověřují formou zkráceného přípravného řízení, proto se podezřelý bude muset ze svého jednání do dvou týdnů zodpovídat také před soudem," doplnila policejní mluvčí, poručík Martina Joklová.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist