Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Čelní srážka u Fefrovského rybníka si vyžádala jeden život

 PRACHATICE - 30. července 2016 - 19:30 - Zřejmě špatný odhad a riskování při předjíždění stály za tragickou dopravní nehodou, která se stala v pátek 29. července u Fefrovského rybníka nedaleko Prachatic. Řidič, který ji zřejmě způsobil, nepřežil a pro jeho spolujezdkyni letěl vrtulník.

 Text: Tomáš Přibyl, foto poskytla POLICIE ČR

www.dre-kon.cz  

   Tragédie se stala před půl čtvrté odpoledne. Na místo vyjížděli policisté, prachatičtí hasiči a záchranáři a letěl vrtulník. "Dle prvotních informací se řidič (64) osobního automobilu Opel Astra, jedoucí ve směru na Prachatice, nestačil při předjíždění před ním jedoucího vozu vrátit před pravotočivou zatáčkou zpět do svého jízdního pruhu a čelně narazil do v protisměru přijíždějícího automobilu tovární značky Opel Corsa," popsal pravděpodobný průběh nehody policejní mluvčí Miroslav Doubek.

   Řidič Oplu Astra zemřel, jeho čtyřiadvacetiletá spolujezdkyně utrpěla těžká zranění a do českobudějovické nemocnice ji transportoval vrtulník. " Řidič (61) vozidla Opel Corsa vyvázl z nehody bez zranění, jeho dva spolujezdci ve věku 17 a 36 let utrpěli lehká až středně těžká poranění a byli po ošetření na místě převezeni posádkami zdravotnické záchranné služby do nemocnic v Prachaticích a v Českých Budějovicích," doplnil mluvčí.

   Silnice byla uzavřena až téměř do devatenácti hodin a policie dopravu odkláněla po objízdných trasách. "U zemřelého řidiče byla nařízena zdravotní pitva, požití alkoholu u druhého z řidičů bylo vyloučeno odborným měřením přístrojem Dräger. Hmotná škoda na vozidlech byla odhadnuta na souhrnnou částku 50 000 korun," řekl Miroslav Doubek na závěr. Vyšetřování nehody mají na starosti prachatičtí dopravní policisté a kriminalisté.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist