Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Rozprášena skupina dealerů pervitinu a zlikvidována pěstírna

 PRACHATICKO - 30. června 2016 - 9:13 - Prachatickým kriminalistům se v minulých dnech podařilo velmi citelně zasáhnout drogovou scénu na Prachaticku. Před několika týdny dostali do vazby mladou dealerku pervitinu z Vimperka a před pár dny obvinili další dva s ní spojené dealery a také zlikvidovali domácí pěstírnu marihuany ve Vimperku.

 Text: Tomáš Přibyl, foto poskytla POLICIE ČR

www.dre-kon.cz  

   V první polovině června kriminalisté dopadli a obvinili jednatřicetiletou ženu, která ve Vimperku ve velkém prodávala pervitin. Skončila ve vazbě. Nyní prachatičtí kriminalisté zveřejnili informace o tom, že žena byla součástí skupiny dealerů a oni dopadli a obvinili další dva prodejce drog. Starší (46 let) prodal nebo rozdal - podle dosavadních výsledků vyšetřování - letos pervitin nejméně ve dvou stovkách případů. Celkem šlo o sedmdesát gramů za nejméně šedesát tisíc korun. Soud už ho také poslal do vazby. "Trojici dealerů uzavírá 24letý muž z Českokrumlovska. Obviněný měl zprostředkovávat prodej psychotropní látky pervitin. Tohoto muže prachatičtí kriminalisté stíhají na svobodě," řekla prachatická policejní mluvčí Martina Joklová.

   Tím ale úspěchy prachatických kriminalistů nekončí. Následně ve Vimperku zlikvidovali i domácí pěstírnu marihuany, kterou si pořídil dvaadvacetiletý muž ze Strakonicka. "Muž je obviněný z toho, že v době od září 2015 do června 2016 ve Vimperku a jeho okolí prodával marihuanu. Ve 72 případech ji prodal nejméně devíti osobám v množství nejméně 92 gramů, za což utržil více jak 18 000 korun a dále konopí pěstoval pro vlastní potřebu ve svém bytě ve Vimperku. Při domovní prohlídce prachatičtí kriminalisté u obviněného odhalili domácí pěstírnu se 13ti kusy rostlin konopí, které zajistili. Trestní stíhání obviněného dále bude probíhat na svobodě," řekla Martina Joklová.


Dříve zveřejněné zprávy:

Žena rok prodávala ve velkém pervitin, přišla si na 220 000

 VIMPERK - 13. června 2016 - 8:48 - Prachatickým kriminalistům se podařilo odhalit zvlášť závažný případ nedovolené výroby a distribuce drog ve Vimperku. Neobvyklý je i tím, že pachatelkou je podle vyšetřování jednatřicetiletá žena, kterou soud po sdělení obvinění poslal do vazby.

 Text: Tomáš Přibyl

   Jde o jeden z největších případů v oblasti drogové kriminality na Prachaticku za posledních několik let. "Žena je obviněná z toho, že nejméně v době od 1. června 2015 do 8. června 2016 ve svém bytě a na různých místech ve Vimperku prodávala či poskytovala zdarma více osobám psychotropní látku pervitin," řekla policejní mluvčí Martina Joklová.

   Kriminalisté, kteří na případu pracují, ví nejméně o tři sta případech prodeje. "Prodejem nejméně 50 gramů pervitinu získala finanční hotovost více jak 220 000 korun," dodala mluvčí. 

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist