Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Jednoho jelena skolil pytlák, druhý zahynul pod mercedesem

 VOLARY - 23. dubna 2016 - 00:00 - Řekli byste, že řádění pytláků v Pošumaví patří už jen do nějakých, třeba Klostermannových, románů? To byste se ale mýlili. Jedním takovým bezohledným činem se právě zabývají policisté ve Volarech. Jako by neměli už dost starostí se srážkami vozidel se zvěří. Třeba zrovna s jelenem.

 Text: Zdeněk Přibyl   

www.dre-kon.cz  

   Jak už jsme naznačili, volarští policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu pytláctví. "Dosud neznámý pachatel neoprávněně ulovil ze středy 20. dubna na čtvrtek 21. dubna v katastru obce Křišťanov jelena o váze zhruba 85 kilogramů. Pytlák zvěř skolil na pasece, po pravé straně pozemní komunikace II. třídy číslo 165, ve směru Zbytiny – Křišťanov. Na místě ponechal pouze vnitřnosti zvířete. Svým protiprávním jednáním způsobil poškozené organizaci škodu za nejméně 6 000 korun," uvedla mluvčí Policie ČR Martina Joklová.

   Kriminalistický technik ohledal místo činu a volarští policisté nyní po pachateli intenzivně pátrají.

   Nebezpečí srážky vozidla se zvěří na šumavských silnicích se podle zkušeností zvyšuje večer a brzy ráno, když je zvěř v pohybu. Podobně tomu bylo i v uplynulém týdnu. "Volarští policisté vyjížděli po čtvrté hodině ranní ke střetu osobního vozidla s lesní zvěří, ke kterému došlo na silnici I. třídy číslo 39, ve směru jízdy Volary – Lenora, a to zhruba 200 metrů za obcí Volary. Řidiči vozidla Mercedes Benz Vito náhle vyběhl z levé strany do vozovky jelen. Srážce s ním už řidič nebyl schopen zabránit," popsala nešťastnou událost policejní mluvčí Martina Joklová.

   Podle jejích slov střet s vozidlem jelen bohužel nepřežil. Ke zranění osob nedošlo. Zkouška na alkohol u řidiče byla negativní. Hmotná škoda na vozidle je odhadem 60 000 korun. Jezděte opatrně, vzkazují policisté řidičům. Teď na jaře to platí stejně jako po celý rok, jestli ne ještě více.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist