Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Požár v Husinci zaměstnal hasičské záchranáře se šesti vozy

 HUSINEC - 9. února 2016 - 15:40 - Osádky šesti zásahových vozů se sjely v pátek 5. února večer do Žižkovy ulice v Husinci k ohlášenému požáru rodinného domu. Informaci o požáru přijali hasiči na tísňovou linku 112 v 21:20 hodin. Informovala o tom mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů.

 Text: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz  

   Operační středisko HZS Jihočeského kraje na místo vyslalo profesionální hasiče ze stanice Prachatice a jednotky Sboru dobrovolných hasičů obcí Husinec, Lažiště a Vlachovo Březí. Jako první přijeli profesionální hasiči, kteří okamžitě provedli průzkum. Zjistili, že nikdo z domu není zraněn, a že požár zasáhnul především střechu včetně krovu. Z domu byla zároveň vynesena jedna propan-butanová láhev.

   "Velitel zásahu rychle rozhodnul o rozmístění hasebních proudů a již po necelé půlhodině nahlásil, že požár je lokalizován, tzn. je pod kontrolou zasahujících hasičů, dále se nešíří a množství zasahujících sil a prostředků je na požářišti v dostatečném počtu. Hasební práce zabraly hasičům ještě další hodinu a půl," uvedla mluvčí.

   Teprve po půl dvanácté noční začal velitel zásahu odesílat jednotlivé jednotky zpět na základny. Krátce před půlnocí pak požářiště převzali místní dobrovolní hasiči, kteří jej monitorovali až do rána. Požár způsobil škodu za 800 000 korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist