Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 "Airsofťáci" hazardují se životy - nesl kalašnikova z opravy

 PRACHATICKO - 10. ledna 2016 - 7:52 - Po Vimperku se nedávno procházel muž s kalašnikovem a vyvolal bezpečnostní zásah policie. Nakonec se ale ukázalo, že nesl jen airsoftovou zbraň z opravy. Policie kvůli tomuto případu vydala pro majitele podobných zbraní varování.

 Text: Martina Joklová, POLICIE ČR

www.dre-kon.cz  

   Držitelé airsoftových zbraní, tedy zbraní kategorie „D“, hazardují se svými životy, pokud nectí literu zákona o zbraních a střelivu a i přes zákaz tyto zbraně nosí viditelně na místech veřejnosti přístupných nebo dokonce na těchto místech s nimi střílí. V době kdy se všude mluví o hrozbě možných teroristických útoků, si neuvědomují neuváženost svého jednání, kdy svým jednáním mohou u spoluobčanů vzbudit i bezprostřední pocit ohrožení a zároveň tím uvádějí bezpečnostní složky do stavu plné pohotovosti s možnosti využití krajních prostředků k odvrácení potenciálního nebezpečí.

   Nedávný případ se stal ve městě Vimperk, kde se občan s airsoftovou zbraní - samopal AK 47 procházel po městě a vzhledem k tomu, že tuto zbraň měl předtím v opravě, tak i na několika místech z důvodů zkoušky z této zbraně vystřelil. Tento incident oznámil vyděšený občan na linku tísňového volání 158, čímž zmobilizoval policisty, kteří v plné zbroji s ochrannými prostředky vyjeli incident prověřit. Dalším šetřením bylo zjištěno, že se jedná o airsoftovou zbraň. Pokud bude v rámci zkoumání potvrzeno, že se jedná o zbraň kategorie „D“, hrozí osobě postih za přestupek podle zákona o zbraních a střelivu až do výše 30 000 korun, včetně možnosti propadnutí zbraně.

   Policie České republiky proto žádá majitele airsoftových zbraní o dodržování litery zákona o zbraních a střelivu tak, aby se předešlo možnému fatálnímu následku při případném zákroku bezpečnostních složek.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist