Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 

 

 Devatenáctiletý mladík napadl strážníka městské policie

 VIMPERK - 9. ledna 2016 - 8:55 - Bezdůvodné napadení a zranění strážníka městské policie ve Vimperku bude mít dohru pro devatenáctiletého mladíka, který už čelí obvinění a hrozí mu až šest vězení. Přes jeho nízký věk jde pro policii o "známou firmu".

 Text: Tomáš Přibyl

www.dre-kon.cz  

   Případ se odehrál na Tři krále v jednom z panelových domů ve Vimperku. Strážníci městské policie a policista tu přišli za mladíkem, kvůli podání vysvětlení kvůli údajnému propíchnutí pneumatik na autě.

   "Muž nejprve dobrovolně následoval vimperského policistu a městského strážníka do výtahu, přičemž druhý přítomný městský strážník na chodbě komunikoval s otcem obviněného. Poté obviněný bez zjevného důvodu zařval na přítomné strážníky a policistu, že je zabije. Vzápětí se vrhl na jednoho strážníka, kterého chytil oběma rukama za nohy, čímž mu je podtrhl. V důsledku toho spadli oba na zem, kde byl již agresor za použití donucovacích prostředků zpacifikován a následně eskortován na policejní oddělení do cely," popsala napadení prachatická policejní Martina Joklová.

   Strážník, kterému útočník podrazil nohy, utrpěl poranění hlavy, které musel ošetřit lékař na chirurgii v nemocnici - doba léčení zatím známá není. Agresor je vyšetřován na svobodě a hrozí mu další tresty. "Při vyšetřování se dále zjistilo, že agresor je podezřelý z několika přestupků, a to proti majetku a ve dvou případech proti občanskému soužití. Vimperští policisté ho důvodně podezírají z propíchnuté zimní pneumatiky u osobního vozidla, které bylo zaparkované v ulici SNP ve Vimperku, a dále z toho, že vyhrožoval fyzickou újmou na zdraví dvěma ženám ve Vimperku. Vimperští policisté budou všechny tři přestupky postupovat k projednání do správního řízení," dodala mluvčí.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist