Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Na Prachaticku řádí vykradači sklepů - Policie varuje a radí

 PRACHATICKO - 15. ledna 2014 - 10:29 - Policie zaznamenala v minulých dnech zvýšený počet vloupání do sklepů na Prachaticku. Jen minulý týden jich bylo devět a další přibývají. Zloději berou všechno včetně kompotů. Policie proto zveřejnila rady a doporučení, jak tomuto typu krádeží předcházet:

 Marie Joklová, Policie ČR

www.dre-kon.cz   Reklama u nás se vyplatí. Více...

   Policisté žádají obyvatele bytových domů o spolupráci. Objasňování této trestné činnosti je obtížné. Pachatelé využívají skutečnosti, že se ve sklepních prostorách domů pohybuje velmi malé množství lidí. Je zde tedy malá pravděpodobnost, že by byli dopadeni svědky přímo při činu.

   Pachatelům nahrává jistota snadného výdělku, neboť téměř v každé sklepní kójí jsou uložené věci, které se dají snadno zpeněžit nebo zkonzumovat. Je velmi důležitá všímavost občanů. Je třeba věnovat pozornost neznámým osobám, které se pohybují po domě a v případě, že si všimnou podezřelé osoby, aby o tom ihned informovali Policii České republiky na lince 158.

   K vloupání do sklepních kójí nedochází jen v noci, ale prakticky kdykoli během dne. Pachatelé si dokonce za účelem vniknutí do domu zazvoní na zvonek u vchodu a čekají, až je někdo do domu pustí nebo vejdou dovnitř s příchozím obyvatelem. Proti snadnému vniknutí pachatelů do domů pomůže důsledné zamykání všech vstupních dveří. Nepostačí dveře, které jsou opatřeny tzv. koulí, pouze zabouchnout. Tato ochrana před pachateli není dostatečná.

   Je také důležité si chodit sklepní kóje pravidelně a v kratších intervalech kontrolovat a v případě zjištění vloupání o tom ihned policisty informovat. Šance na dopadení pachatele se tím zvýší.

   Pokud tato doporučení přijmou všichni obyvatelé domů a důsledně je budou dodržovat, výrazně tím zvýší svojí ochranu před rizikem vloupání do sklepních kójí, bytů i všech ostatních krádeží v domě.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist