Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Vandrování s Peklíkem po Linecké stezce je na světě

 NETOLICE - 7. října 2014 - 10:53 - Místem slavnostního okamžiku se stalo v pátek 3. října v podvečer netolické Muzeum JUDr. Otakara Kudrny. Uskutečnil se tu křest knihy Oldřicha Petráška Vandrování s Peklíkem po Linecké stezce. Spisovatelovu prvotinu vypravil do života ke čtenářům člen Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Zahradník v početné společnosti autorových přátel, občanů města a hostů.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl 

www.dre-kon.cz   

   Popřát přišly Oldřichovi Petráškovi, netolickému starostovi, který se tímto okamžikem stal spisovatelem, také dvě dobré sudičky. Spolupracovnice z muzea připravily scénu jako vystřiženou z nové knihy - na Linecké stezce vytvořené z typických koláčků pochodují Oldřich Petrášek spolu s pohádkovým strašidýlkem a turistickým maskotem Netolicka a Blanského lesa hříbkem Peklíkem. Co chvíli se ozýval potlesk spokojených účastníků křtu. Odměnil i Jana Řepu, který příteli Pítrsovi, jak řekl, vtipně okomentoval některé pasáže z nové knihy.

   Knihu Pověstí, lidových pověr a vypravování z kraje kolem starodávné kupecké cesty, jak zní její podtitul, sestavil autor z textů, na kterých léta pilně pracuje. "Je to jen malá ukázka z mé dlouhodobě připravované sbírky pověstí z našeho regionu, která má přinášet nejen pohled do historie, poučení, tipy na výlet, ale být i oslavou našich jižních Čech," napsal v úvodu knihy Oldřich Petrášek. 

   "Jsem stejně jako autor této knihy celým srdcem Jihočech. Popsané příběhy jsou mi velmi blízké, připomínají mi místa, která mnohdy důvěrně znám a která mám rád, a vracím se s nimi do dávných časů našich pradědů a prapradědů," napsal v předmluvě poslanec Jan Zahradník. A živě k tomu dodal: "Je pro mne velkou ctí, že mohu svému příteli Oldovi Petráškovi poděkovat za jeho sběratelskou práci a jeho knize popřát hodně spokojených čtenářů."

   Z každé oblasti na trase Blata, Netolicko, Lhenicko, Chvalšinsko, Boleticko, Blanský les, Kájovsko a Vyšebrodsko-Lipensko tedy Oldřich Petrášek vybral alespoň několik pověstí. A my se můžeme těšit, že světlo světa spatří i ty další. Autor dal také humorným způsobem účastníkům křtu knihy nahlédnout do svých pracovních metod. "To takhle o víkendu nahážu děti do auta, manželku do něj posadím a jedeme ven. Moc při této příležitosti děkuji své rodině za podporu, kterou mi poskytuje," uvedl Oldřich Petrášek.    

   O tisk a grafické zpracování se postarala společnost Tiskárna Černý z Černé v Pošumaví. Kniha vyšla nákladem 2000 kusů v rámci projektu spolupráce "S Peklíkem na vandr" s podporou Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova. Ilustraci vytvořila Vladimíra Fridrichová Kunešová, autorem fotografií je Oldřich Petrášek. Kniha je určena všem vážným zájemců a ti ji budou dostávat zdarma.  

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...

Více...