Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Vimperk začal slavit 750 let od první písemné zmínky 

 VIMPERK - 17. června 2013 - 10:39 - Místem slavnostního zahájení oslav 750 let od první písemné zmínky o Vimperku se stalo v sobotu 15. června odpoledne a večer městské Náměstí Svobody. Po zahájení spojeném s vyhlášením vítězů výtvarné, fotografické a literární soutěže Vimperk - město ve kterém žiji, se rozproudil pestrý kulturní program. V jeho průběhu pozdravili vimperské občany hosté z partnerského bavorského Freyungu a z Volyně.  

 Text: Zdeněk Přibyl, foto: Zdeněk Přibyl a Slávek Vltavický

www.dre-kon.cz   Reklama u nás se vyplatí. Více...

   Veřejnosti se premiérově představil zbrusu nový kalendář Vimperka na rok 2014. Je opět sestaven z historických fotografií ze života města, doplněných výstižným textem z pera Romana Hajníka. Lednová stránka připomíná, že dne 12. května 1264 vydal český král Přemysl Otakar II. listinu, na které se mezi svědky již podruhé v historii (poprvé 1263) objevuje jméno Purkarta z Janovic a Vimperka, zvíkovského purkrabího, který zastával řadu dalších významných funkcí.

   V zajímavě sestaveném sobotním programu se představil Pražský hradčanský orchestr, českobudějovické studio Dell arte zaujalo netradiční pohádku o Sněhurce, vystoupilo i divadlo Studna, zahrála špičková kapela De facto, potlesk sklidily vimperské mažoretky Premium, promítaly se historické fotografie. Vyvrcholením a zlatým hřebem programu byly živé obrazy z historie Vimperka, které sehráli členové místního divadelního spolku Bouček a skupin historického šermu Artego a Berit. Ožily v nich například šarvátky s lupiči na Zlaté stezce nebo příběh Johana Steinbrenera, hvězdy tiskařského podnikání ve Vimperku. Tak se tam pojďme podívat...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2013, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...

Více...