Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
Více...

Více...

Více...

 

 FOTO: Den první pomoci i s ukázkou zásahu při požáru

 PRACHATICE - 11. září 2012 - 15:39 - U příležitosti Světového dne první pomoci uspořádal v pondělí 10. září Český Červený kříž Prachatice za podpory Ministerstva obrany v Zahradní ulici akci, která stovkám příchozím návštěvníkům předvedla mnoho zajímavostí - mimo jiné i ukázku zásahu hasičů lékařů při požáru.

 Text: Zuzana Furišová, ČČK Prachatice

 Foto: Tomáš Přibyl

www.dre-kon.cz  

   Žáci ZŠ Vodňanská, Národní, Zlatá stezka 387 a dobrovolníci ČČK předváděli postupy první pomoci u popálenin, odřenin nebo zlomenin, pracovnice Kontaktního centra Prevent se zaměřila na ošetření poranění o pohozenou injekční stříkačku a její bezpečnou likvidaci. Členové ČČK zajišťovali také stanoviště věnovaná dárcovství krve, prevenci úrazů a úloze ČČK při mimořádných událostech. Nechybělo ani Zdravé město Prachatice – děti si rády vyzkoušely aktivity jako pexeso a dozvěděly se tak nové zajímavosti o našem městě. Tradičně jsme také pro zájemce připravili měření krevního tlaku a poradenství v oblasti zdravotní prevence.

   K prohlédnutí byla vozidla a technika Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby a Horské služby – všichni příchozí měli možnost si například vyzkoušet resuscitaci, ošetření, transport osob v podmínkách těžko dostupného terénu nebo dozvědět se důležité zásady požární ochrany. Členové Jihočeské záchranné kynologické brigády se akce zúčastnili i se svými psími pomocníky a převedli nejen vyhledávání zasypaných osob. 

   Nejakčnější součástí pak byl požár domova mládeže – hasiči, záchranáři a dobrovolníci ČČK předvedli dokonalou souhru při hromadném neštěstí a zachránili tak životy všem „zasaženým osobám.“ 

   Závěrem bych ráda poděkovala všem zúčastněným za precizní přípravu akce, která byla pestrá a velmi zajímavá. Nesmím však opomenout ani ty, bez jejichž pochopení by se akce nemohla uskutečnit, a to šéfy všech zúčastněných organizací a ředitele SPgŠ, jejichž prostory jsme mohli využít.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2012, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...

Více...

Více...