Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
Více...

Více...

Více...

Více...

 

 FOTO: Husinec místem nevšední piety za mistra Jana Husa

 HUSINEC - 6. července 2012 - 12:24 - Jedním z vrcholů tradičních Husových oslav v průběhu prvního červencového týdne je v obci na řece Blanici pietní vzpomínka na mistra Jana Husa. Obyvatelé Husince i řady míst z blízkého i vzdálenějšího okolí si letošní 597. výročí upálení tohoto velkého církevního reformátora připomněli ve čtvrtek 5. července večer.

 Foto: Zdeněk Přibyl, Milan Maxa a Betty Němečková

www.dre-kon.cz   Reklama u nás se vyplatí. Více...

   Obcí, ve které se řada oken tradičně rozzářila svíčkami, prošel mohutný lampiónový průvod. Představitelé obce v čele se starostou Husince Ludvíkem Friedbergerem položili v jeho průběhu věnec k pomníku mistra Jana Husa na Prokopově náměstí.

   Před Husovým rodným domkem a Památníkem mistra Jana pozdravil shromážděné místostarosta Husince a a člen staršovstva Sboru Církve bratrské v Husinci Petr Tesárek. Členové divadelního spolku Bouček z Vimperka poté předvedli působivé představení na motivy života a smrti mistra Jana Husa. Ke shromáždění, v němž bylo nepřehlédnutelné množství mladých lidí, poté promluvil místopředseda Rady Církve bratrské Petr Raus.

   Závěr piety patřil pěveckého sboru Radostné přátelství pod vedením sbormistryně Emilie Popielové. V průběhu písně Hranice vzplála, tam na břehu Rýna, kterou v roce 1869 složil Karel Tůma, se rozzářil na vrchu Homolina nad Husincem tradiční vzpomínkový oheň.

Páteční dopolední trhy a program:

Ekumenické bohoslužba a pietní akt v Husově rodném domku:

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2012, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

PR: OPTOPLUS - nakupte s radostí a tam, kde se to vyplatí

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...

Více...

Více...