Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
Více...

Více...

Více...

Více...

 

 FOTO: Karavana putovala po stopách soumarů do Vimperka

 VIMPERK - 18. června 2012 - 12:33 -  Dva dny putovala po trase vimperské větve středověké obchodní cesty zvané Zlatá stezka karavana z bavorského Philippsreutu do šumavského Vimperka na počet 700. výročí první písemné zmínky o této trase. V cíli, pod vimperským zámkem, ji v neděli 17. června odpoledne přivítal starosta Vimperka Bohumil Petrášek chlebem, solí a pivem. Na arkádách pak následovalo občerstvení pro všechny a kulturní program.

 Text: Slávek Vltavický

 Foto: Zdeněk Přibyl, Slávek Vltavický a Adam Hanus

www.dre-kon.cz  

   Po vimperské větvi Zlaté stezky se vypravil zástup pěšáků, aby na vlastní nohy pocítil, co že to obnášelo putovat s Bavor do Vimperka přes kopce a údolí. Pochod zahájila mše svatá v kapli v Philippsreutu. Po uvítání místním starostou se putovalo do Strážného, kde se poutníků ujali místní a připravili bohaté občerstvení. Cílem prvního dne se stala Horní Vltavice. A na řadu přišly klobásky, gulášek, countrybál a pro mnohé i nocleh. Další den se bude pokračovat přes Kubovu Huť do Vimperka a celý pochod zakončí zahradní slavnost na arkádách.

   Druhý den čekala vimperské soumary prohlídka kostela v Horní Vltavici a výšlap do Kubohuťského sedla. Zde pak neskutečně bohaté občerstvení a velkým překvapením byl dort s vyznačenou trasou pochodu. Na Korkusově Huti byla opět připravena prohlídka kostela a odtud do Vimperka zbývaly poutníkům již jen dvě hodiny chůze. No a pak to přišlo. Koně, mažoretky v nádherných kostýmech, spoustu jídla i pití a historické představení vimperských ochotníků z divadelního souboru Bouček a šermířů ze skupin Berit a Artego... 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2012, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

PR: Unikátem léta bude Stezka korunami stromů na Lipně

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...

Více...