Hlavní strana
 

Zprávy - Kriminalita - Publicistika - Kultura - Fotoreportáže - Inzerce - Názory - Počasí - FACEBOOK - Sportovní odkazy

 
Více...

Reklama u nás se vyplatí. Více...

www.jazykovkaprachatice.cz

Více...

Více...

 

 

www.prachatickonews.cz - Fotoreportáže

 Vlakem Ecce Libris na knihovnickou pouť

 PRACHATICKO - 19. září 2011 - 17:32 - Prachatická knihovna připravila na sobotu 17. září už čtvrtý ročník akce Jihočeské knihovny na kolech, tentokrát vlakem Ecce Libris. Zvláštní vlak jihočeských knihoven vyrazil z Tábora a jel přes Prachatice do Nového Údolí a jeho nejznámějším pasažérem byl český spisovatel Michal Viewegh. My jsme jízdu sledovali z Prachatic do Nového Údolí, kde byla připravena knihovnická pouť. 

 Foto: Tomáš Přibyl a Martina Pivoňková 

www.dre-kon.cz   Více...

   Zvláštní knihovnický vlak vypravily České dráhy pod záštitou ministra kultury ČR Jiřího Bessera. Byl v něm i vyhlídkový a bufetový vůz a táhla ho dieselová lokomotiva řady 742 Hektor. O hudební doprovod se starala skupina Poutníci. 

   Ve vlaku mohli cestující mluvit s řadou spisovatelů. Kromě Michala Viewegha to byl například Ivo Šmoldas, Pavel Šrut, Hynek Klimek, Hanka Hosnedlová či Františk Niedl, David Jan Žák, Jarmila Mandžuková a Jan Bauer, Ladislav Beran a mnohých dalších. 

   Na konečné program začínal křtem nové knihy Jihočeští spisovatelé aneb někteří z mnoha... Kniha, kterou vydává Městská knihovna Prachatice a sestavil ji Tomáš Červený, je unikátním almanachem jihočeských autorů. Čtenáři ji najdou ve svých knihovnách a poputuje také do škol. 

   Nechybělo také autorské čtení, rozdávání autogramů a prohlídka muzea Pošumavských železnic spolku Pošumavská jižní dráha. Vystoupil tu také Šumavský ochotnický spolek ŠOS z Prachatic a ke slovu přišli i šumavští řemeslníci, dobré jídlo a pití a hrála kapela Paraván. 

Máte informace stojící za zveřejnění? Nečekejte až zavoláme a ozvěte se nám sami.

Napište nám e-mail nebo volejte:

+420 724 576 434 a 

+420 607 640 368

 

TOPlist

 

Více...

Více...

Více...

 
Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2011, Všechna práva vyhrazena
Redakce - Reklama