Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Účastníky SALVE Prachatice spřátelila tvorba i zábava

 PRACHATICE - 13. srpna 2019 - 11:45 - Vernisáží vytvořených prací, obrazů a fotografií, dospěl v neděli 11. srpna v podvečer ve foyer Kulturního centra O. H. Hajeka v Prachaticích do finále úspěšný 14. ročník Mezinárodního výtvarného workshopu SALVE Prachatice.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto: Zdeněk Přibyl s přispěním Jaroslava Haise a Milady Přibylové

www.dre-kon.cz   

   Hudbou provázelo vernisáž flétnové Trio Flauto traverso pod uměleckým vedením Kateřiny Weissové. "Věřím, že jste u nás prožili podnětný a krásný týden a budete se do Prachatic rádi vracet," řekl prachatický starosta Martin Malý. "Vaše díla, která tu zanecháte, budou ozdobou sbírky našeho města. Ale nezůstávají jen ležet v depozitu. Rádi je prezentujeme na výstavách v mnoha evropských zemích, například na Slovensku, v Itálii, Francii, Rakousku či Německu. A už je téměř jisté, že na řadě budou nyní Spojené státy americké," dodal starosta Prachatic.

   Vzácným hostem letošního SALVE byl teoretik a historik umění PhDr. Ĺuboslav Moza, člen Evropské akademie věd a umění. "Výtvarných sympozií je v Evropě i ve světě mnoho, vím to a znám je. Ale ještě nikde jsem se nesetkal s tak skvělými přístupem, a takovou podporou umělcům, jako má prachatická radnice. Smekám před vámi klobouk," řekl Ĺuboslav Moza. Poté jednotlivě představil účastníky workshopu a každého charakterizoval jako člověk a umělce.

   Vernisáže prací SALVE využila hlavní organizátorka workshopu, vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková, k tomu, aby předala některým tvůrcům cerfifikáty stvrzující požehnání jejich obrazů na výstavě k uctění sv. Jana N. Neumanna, prachatického rodáka, v římském kostele sv. Alfonse letos v dubnu. "Mnozí účastníci workshopu mi říkali, že ten letošní se opravdu vyznačoval nad jiné přátelskou atmosférou," uvedla Jiřina Dolešková. 

   Letošního 14. ročníku Mezinárodního workshopu SALVE Prachatice se aktivně zúčastnily dvě desítky umělců šesti zemí - České republiky, Slovenska, Rakouska, Itálie, Běloruska a Arménie.

   Během týdne stráveného v Prachaticích a na Šumavě je přijal starosta Prachatic Martin Malý, prohlédli si centrum města při inspirační procházce s ohledem na téma příštího 15. ročníku SALVE, kterým bude sv. Jan Nepomuk Neumann, vydali se na výlet ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu a na Biofarmu Slunečná, přijal je starosta Volar Vít Pavlík, předseda Asociace jihočeských výtvarníků, která spolupořádá SALVE Prachatice a také Výtvarný workshop Volary, setkali se s vedením města Prachatic, grillovali dobroty v zookoutku u Fefrovských rybníčků a samozřejmě pilně tvořili...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...