Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Nejen tvorbou živ je umělec na 14. workshopu SALVE

 PRACHATICE - 11. srpna 2019 - 9:57 - Čtrnáctý mezinárodní workshop SALVE Prachatice se blíží ke svému závěru. Ten nastane dnes, v neděli, v 18:00, slavnostní vernisáží vytvořených prací v přízemí Kulturního centra O. H. Hajeka na prachatickém Velkém náměstí.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   V uplynulém týdnu se účastníci workshopu tradičně vydali na celodenní výlet za zajímavostmi našeho regionu - podle hesla, že nejen tvorbou je živ umělec a inspirace není nikdy dost.

   Ve středu 7. srpna navštívili více než dvě stě let starou technickou památku Schwarzenberský plavební kanál na Jeleních Vrších a prostudovali výstavu EXPO kanál. Poté si prohlédli Biofarmu na Slunečné. Tady byli hosty farmáře, živě se zajímali o probíhající otevřenou dílnu výtvarníků - sochařů, kovářů a sklářů - a ochutnali zdejší sýry z kozího, ovčího a kravského mléka. Současně se zájmem vyslechli zajímavý životní příběh farmáře, vystudovaného inženýra fotografie v Kolíně nad Rýnem Pavla Štěpánka. Ve Volarech přijal dvě desítky umělců z řady evropských zemí starosta města Vít Pavlík spolu s místostarostkou Janou Bártovou, a radili se tu také o spolupráci při příštím, jubilejním, 15. ročníku SALVE.

   Ve čtvrtek se setkali umělci s vedením města, v čele se starostou Martinem Malým, a grilovali dobroty v zookoutku u Fefrovských rybníčků. Dokončili tu také oslavu čtyřicátých narozenin kolegy Alexandra, předali mu krásný dort a samozřejmě mu pomohli ho sníst. A pak se zase vrátili ke svým obrazům...

 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...