Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Výtvarný workshop Volary korunovala velká vernisáž

 VOLARY - 1. srpna 2019 - 8:11 - Týdenní Mezinárodní výtvarný workshop Volary, který se ve městě dřeva konal již počtvrté, korunovala v pátek 26. července výstava prací, které tu vytvořilo šestnáct umělců z pěti evropských zemí.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Z tradičního velkého sálu v nejvyšším patře volarské Základní umělecké školy se výstava kvůli velkému horku přestěhovala na dvůr a do bezprostředního okolí "zušky". Vernisáž byla opět nevšední a provázela ji skvělá atmosféra mezi umělci z Moldavska, Rumunska, Itálie, Běloruska a České republiky. Přišla mezi ně i řada hostů včetně návštěvníků Volar, které akce přilákala. Výborným hudebním vystoupením vernisáž doprovodila mladá saxofonistka Erika Pavlíková, která se rovněž zapojila do výtvarné dílny.

   Zněla tu nespočetná slova díků za perfektně zorganizovaný workshop, v jehož programu vedle tvorby nechybělo přijetí umělců u starosty Volar Víta Pavlíka a místostarostky Jany Bártové, výlet do okolí města s prohlídkou unikátní čtvrti roubených alpských domů a kamenné křížové cesty. Umělce také pozval na lesní párty ředitel Městských lesů Volary Miroslav Řežábek. Všichni si pochvalovali přátelskou atmosféru workshopu.

   Vedle celé řady objevných uměleckých prací zaujalo odhalení uměleckého díla na trávníku u budovy ZUŠ. Výtvarník a perfomer Tomáš Pergler tu vytvořil vedle originální Hromádky neštěstí především skulpturu Muezin. V umělecké nadsázce tak podle svých slov reagoval na zrušení městského rozhlasu. Muezin s několika páry "uší" je prý připraven vyslechnout názory a přání lidí.  

   Vernisáž pak pokračovala promítnutím videa, které z průběhu výtvarného workshopu natočil Jan Voldřich ze Studia JVP. Nechyběly v něm rozhovory s výtvarníky a jejich umělecká i lidská vyznání. Mezi přítomnými sklidilo velký potlesk.

   Workshop s výtvarně působivou zkratkou vwv organizovala volarská radnice spolu s Asociací jihočeských výtvarníků a Svazem bavorských výtvarných umělců, Základní uměleckou školou ve Volarech a dalšími spolupracovníky, zejména Městskými lesy Volary. Myšlenku této mezinárodní dílny vystihl moldavský a jihočeský malíř a grafik Teodor Buzu. Ten zdůraznil, že letošní Volarský výtvarný workshop spojil umění západu s uměním východu a proměnil Volary v hlavní město kultury v evropském prostoru.  

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...