Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Volarský sekáč pojedenácté. Sečení je tu náboženství

 VOLARY - 15. července 2019 - 14:31 - Již po jedenácté se na Maxových lukách pod Trojmezenským masivem a za volarským mokřadem uskutečnila v sobotu 13. července soutěž pánů sekáčů, dam s kosou a jednoho chlapce, v kosení trávy kosou.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Ivo Stehlík všechny přivítal a rozdal několik důležitých organizačních pokynů. Vysvětlil, že pánové budou kosit čtverec 7 x 7 metrů, dámy 5 x 5 metrů a chlapec, tedy osmiletý Karel, bude mít za úkol posekat 3 x 3 metry. Poté Modlitbou sekáče a závěrečným Amen! soutěžení začalo. Ve Volarech se sešlo 17 mužů, 7 žen a jeden mladý muž v žákovské kategorii.

   Svatý Petr naštěstí veškerou vodu rozlil přes noc, a tak se i pod zataženou oblohou soutěžilo ostošest. "Vy, co k nám jezdíte na sekáče léta, víte, že naše sečení je horským náboženstvím a naše tráva je stejně těžká a specifická tak, jako pro mnohé horolezce v Evropě hora Matterhorn," dodal Ivo Stehlík a začalo klání. Tempo na mokrých lukách  mohlo být vražedné a zamračená obloha po dobu sečení nepropustila již nic, takže to bylo ideální.

   Na závěr proběhla exhibice vítěze mužské kategorii a muže se strojem Křovinátorem. Skvělou show vyhrála technika nad kosou a Křovinátor tak navýšil celkové vedení na 9:2.

   Poděkování patří organizátorům Ivovi Stehlíkovi, Martinu Jandovi, Petru Čmerdovi a spolku Volarských žen, časoměřičům a divákům, kterých i letos přišlo dost.

   Výsledky: Muži - 1. Miroslav Šobr, 2.00.84. - nový rekord volarského klání. 2. Jiří Musálek, 2.30.36 a 3. František Šmolík 2.31.60.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...