Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Kosy svištěly, tráva voněla a přátelé kosení se radovali

 MLYNÁŘOVICE - 7. července 2019 - 20:40 - Mistrovství České republiky v kosení kosou na louce u Mlynářovic přálo na státní svátek ČR v pátek 5. července příjemné počasí. Příjemná byla i nálada, která účastníky mistrovství, ať už soutěžící, nebo diváky, provázela. Podle pořadatelů šlo přitom o víc než jen soutěž sekáčů.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto Milada Přibylová, Zdeněk Přibyl a další snímky poskytl František Kott

www.dre-kon.cz   

   Jak opakovaně zdůraznil ředitel mistrovství David Vostrovský, akce nesla nevšední podtitul. "Festival za zdravý selský rozum, místní bioprodukci, mezigenerační dialog a vědomé rodičovství. A také se chceme mimo jiné vymezit ke globálním problémů v životním prostředí," uvedl. A pozval všechny ke "stolu" s převahou biopotravin: "Jezte, pijte, hodujte. Rozlosujeme soutěž a pustíme se do toho," dodal David Vostrovský.

   Při losování pak představil, dětmi počínaje, jednotlivé účastníky a účastnice soutěže s mezinárodním obsazením. A to jak s kosami v rukou, tak za africkými bubny. Doslova hvězdy v kosení přijely z Rakouska - čtvrtá nejlepší žena v Evropě a nebo mistr Rakouské republiky. Vedle profíků s dlouhou kosou dostali v závěru příležitost i "hobbíci" s kosami do 90 centimetrů. 

   Za bicími, které chvilku předtím společně "ladili", se pak usadili bubeníci Martin a Pupis Nyass z Afrického domu v Praze s partnerkou. A do dílců nastoupily za velké pozornosti přihlížejících nejprve děti. Nejmladšímu sekáči bylo pět let. O povzbuzování a potlesk nebyla ani teď ani později, vůbec nouze.

   Soutěž pokračovala krok za krokem, mezi profíky se v hlavní kategorii neztratili ani sekáči z Volar či Prachatic. Kosy svištěly, seno vonělo a přátelé kosení kosou i alternativních způsobů života se radovali... 

 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...