Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Galerie biofarma Slunečná zve na poutavé fotografie

 SLUNEČNÁ - 19. června 2019 - 5:25 - Dvě výstavy otevřela v neděli 16. června Galerie biofarma Slunečná, která se nachází poblíž frekventované silniční magistrály z Volar na Lipno. V ovčíně, jež se na léto mění na sezónní galerii, vystavují členové Fotoklubu F:2,8 (čteme "ef-dva-osm") Prachatice výběr z tvorby. V panském domě je nově přístupná veřejnosti výstava velkoplošných fotografií Petra Bambouska Barevný svět zvířat. Výstavy potrvají do 10. října.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Obě výstavy připravil Hary Farkaš, zkušený fotograf a organizátor fotografického dění, který dává své schopnosti k dispozici majiteli farmy Pavlovi Štěpánkovi, jenž je nejen úspěšným farmářem, ale i vystudovaným inženýrem fotografie v německém Kolíně nad Rýnem. Za hranicemi je známý jako fotograf Paul Stepan. 

   Vernisáž přilákala doslova dav lidí. V ovčíně je přivítala nejprve rodina vlaštovek obecných, které tu počítá a ochraňuje známý pedagog a přírodovědec Lumír Vozábal. Druhé uvítání patřilo hudební skupině pana Čížka, která hrála hlavně skladby Jaroslava Ježka. Do třetice vítal všechny Hary Farkaš, jménem svým i jménem domácího pána Pavla Štěpánka a jeho utěšeně se rozrůstající rodiny.

   Činnost fotoklubu F:2,8 Prachatice představil jeho předseda Jiří Lux. O hledání a nacházení nových témat a fotografických přístupů, jako je week of life, promluvil z vlastní zkušenosti fotograf Radek Štumpauer. Vystavující autoři si každý ve vymezeném prostoru volili a zpracovávali svá vlastní témata.   

   Fotografa Petra Bambouska v galerii představil Hary jako skutečného ambasadora, totiž velvyslance firmy Olympus, člověka, pro kterého už fotografování není jen zálibou, ale doslova vášní. Autora známého ve světě a mnohokrát oceněného, nedávno například v soutěži Oasis Photo Contest, a také člena poroty fotosoutěže Czech Nature Photo - fotografie z ní tu Galerie biofarma Slunečná vystavovala vloni.

   Za více než 15 let podnikl Petr Bambousek na čtyři desítky expedic do různých míst světa, zejména tropů, kde fotografoval ptáky, hady a  zvířata v divoké přírodě. Jak z jeho řeči vyplynulo, moc rád se vrací na indonézský ostrov Borneo. Ostatně se o tom můžeme přesvědčit na jeho perfektních barevných fotografiích.

   Nu a jak je na Slunečné dobrým zvykem, pozval farmář a fotograf Pavel Štěpánek vernisážové hosty na dobré pohoštění. Jo a ještě jednu informaci vám dlužím - vzadu za kravínem se bude ve dnech 5. až 11. srpna konat takzvaná Otevřená dílna dvou umělců. Sochy a nábytek ze dřeva a kamene tu budou tvořit David Farrell a Jan Řehula. Oba se podle Haryho Farkaše těší na vaši návštěvu! 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...