Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Druhý koncert DDH patřil Schole Gregoriana Pragensis

 PRACHATICE - 15. června 2019 - 9:45 - V rámci Dnů duchovní hudby v Prachaticích vystoupil ve čtvrtek 13. června v kostele sv. Jakuba mužský pěvecký sbor Schola Gregoriana Pragensis, založený Davidem Ebenem v roce 1987. Doménou sboru je středověká duchovní hudba. Početnému obecenstvu v kostelních lavicích se sbor předvedl v plném lesku.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Jménem pořadatelů, kterým je Město Prachatice - odbor kultury, školství a cestovního ruchu, přivítala posluchače vedoucí odboru Jiřina Dolejšková. Mezi hosty byl i místostarosta Prachatic Miroslav Lorenc.

   Vikář od sv. Jakuba P. Petr Plášil připomněl, že trojice koncertů duchovní hudby vede k nejvýznamnější události letošního roku, a tou budou Oslavy sv. Jana Nepomuka Neumanna, které společně organizují Římskokatolická farnost Prachatice a Město Prachatice. Hlavní program oslav je připraven na sobotu 22. června.

   Třetí koncert Dnů duchovní hudby v Prachaticích se opět u sv. Jakuba uskuteční ve čtvrtek 20. června. Od 19:00 se na něm představí Pěvecký sbor Ritornello s programem MAJÁLES.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...