Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Jarní soutěž mladých hasičů Plamen se všem vydařila

 ZBYTINY - 9. června 2019 - 5:09 - Ve Zbytinách se ve sportovním areálu o posledním májovém víkendu uskutečnila jarní část soutěže mladých hasičů Plamen.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   V sobotu se po celý den konaly boje ve štafetách CTIF v pořadí MH mladší – MH starší a útok CTIF v pořadí MH starší – MH mladší a v neděli probíhala královská disciplína, kterou jsou požární útoky. Byly to i zde velké boje a zejména to, jak si děti v obou kategoriích poradily s nasazením proudnic, startem stroje a poté závěrečným proudem na cíl, stálo za to.

  Dvoudenní soutěžení přineslo rychlost, zdatnost a kvalitu soutěžících. Boje to byly zajímavé a krásné, sobotní technika a nedělní rychlost ukázaly, že všechny discipliny děti zvládly výborně, a určily pořadí, které vzešlo i z podzimní části soutěže ve Ktiši, a společně s tímto jarním potvrdily, že nejlepší mladí hasiči v obou kategoriích jsou ze Svaté Maří Magdaleny.

   Vyhodnocení provedla starostka Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – OSH Prachatice Helena Kotrcová a velitel soutěže Václav Zaunmüller. Helena Kotrcová v úvodu řekla, že pro ni jde o srdeční záležitost a závody dětí se jí moc líbí. Dodala, že po tomto volebním období končí a již nebude na funkci kandidovat, to ale neznamená, že končí u hasičů, jen předá žezlo někomu jinému. Paní Kotrcová byla ve vedení tři volební období a za její práci pro sbor se jí dostalo velkého poděkování a potlesku.

   Poděkování patří také zbytinským hasičkám za to, že během dvou dnů perfektně vařily pro téměř 300 účastníků vynikající jídlo, v neděli 100 litrů výborné bramboračky, a připravily 300 porcí sekané v housce na zeleninovém podkladě.

   Na závěr všem poděkoval starosta Zbytin Josef Furiš, který uznal kvality všech účastníků. Sám řekl, že mnohé výkony byly obdivuhodné a je vidět, že hasiči mají v mladých skvělou budoucnost. Popřál vítězům hodně úspěchů v krajském kole, kam postupují starší, a všem účastníkům poděkoval za to, že ve Zbytinách zanechali výbornou stopu. Poděkoval také organizátorům a rozhodčím a všem, co se na této velmi náročné a užitečné soutěži podíleli.

  Staršímu týmu Svaté Maří Magdalény přejeme i my hodně úspěchů 22. června v Bechyni v krajském kole soutěže Plamen.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...