Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Ve Volarech si připomněli konec druhé světové války

 VOLARY - 12. května 2019 - 23:45 - Již tradičně se ve Volarech uskutečnil pietní akt k ukončení druhé světové války. A to na dvou místech.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   U pomníku Američana Charlese Havlata pod Stögrovou Hutí nedaleko Volar, který byl pravděpodobně posledním zastřeleným spojeneckým vojákem na evropském území za druhé světové války, připomněl onu událost starosta Volar Vít Pavlík. Zdůraznil, že každý život ve válečné době je zmařen zbytečně. Ať již to bylo zde nebo o kousek dál, je naší povinností si historii připomínat a na dobu druhé světové války nezapomínat.

   Druhá část vzpomínky probíhá ve Volarech na pietním Hřbitově obětí pochodu smrti, který koncem druhé světové války vyšel z německého Helmbrechtsu a po strastiplné trase, zejména v nočním čase, se téměř po sedmi stech kilometrech zastavil u Volar.

   Na tomto místě v projevu vzpomenul starosta Volar Vít Pavlík tuto smutnou událost, která se na konci války udála na území Volar. Připomněl, že letos je tomu 79 let od ukončení největší válečné světové tragédie, kterou si musíme připomínat a nezapomínat na dobu, kdy jsme na dlouhý čas ztratili svobodu. "Je důležité si připomínat tyto tragické události a ctít naše osvoboditele," řekl starosta.

   Na obou místech uctili památku spolu s vedením města v čele se starostou Vítem Pavlíkem a místostarostkou Janou Bártovou volarští občané položení květin a věnců. Na Hřbitově obětí Pochodu smrti členky Spolku žen Volary položily k pomníčkům s vyrytými jmény obětí 96 květin. Pochováno je tu 95 žen a jeden muž.

   Hymny České republiky a Spojených států amerických zahrálo saxofonové kvarteto Základní umělecké školy Volary.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...