Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: V Prachaticích zahájili novou cykloturistickou sezónu

 PRACHATICE - 12. května 2019 - 9:25 - Zahájení nové cykloturistické sezóny v jižních Čechách se v sobotu 11. května uskutečnilo v Prachaticích. Jeho zlatým hřebem bylo slavnostní otevření páteřní linie cyklotrasy Zlatá stezka - Blanická.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Nevlídné, přeháňkové počasí neodradilo cykloturisty, kteří se vydávali na vyjížďky jarní přírodou do okolí města po třech odstupňovaně náročných trasách nebo individuálně. K přepravě kol a cyklistů byly připraveny autobusy se speciálními přívěsy.

   K zahájení sezony spojily své síly Nadace Jihočeské cyklostezky, Jihočeská centrála cestovního ruchu a Město Prachatice. Starosta města Martin Malý zdůraznil, že páteřní cyklotrasy Zlatá stezka a Blanická se podařilo vybudovat v rekordně krátkém čase díky skvělé spolupráci měst ležících na její trase na Prachaticku, Písecku a Strakonicku. Zbývá jen ještě doznačit v terénu některé úseky.

   Od hranic s Bavorskem do českého vnitrozemí vedou nyní dvě páteřní cyklotrasy, první od Mechového potoka na hranicích po linii Zlaté stezky k Bělči, a druhá povodím Blanice až k jejímu soutoku s Otavou u Putimi, obě dohromady v délce zhruba 140 kilometrů. Tam se otevírají možnosti pro napojení na další dálkové cyklotrasy.   

   Na prachatickém Velkém náměstí byl v sobotu připraven hlavní cyklistický i doprovodný program pro děti i dospělé. Prezentovaly se tu jednotlivé turistické oblasti, nechyběla ochutnávka regionálních potravin, pozornosti se těšily například vyjížďky na elektrokolech a koloběžkách, adrenalinová exhibice a dovednosti na kole, kouzla kejklíře Slávka a pohádka divadla Já to jsem, fotokoutek Musea Ateliér Seidl, komentované prohlídky Prachatic v režii Prachatického muzea, kam byl volný vstup,  nebo skákací hrad pro děti.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...