Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: První máj ve Zbytinách se opět nesl ve znamení recese

 ZBYTINY - 12. května 2019 - 12:52 - Tradičně již několik let se ve Zbytinách koná vzpomínkový socialistický první máj. Nechybí slavnostní průvod, mávátka, pionýři, svazáci ani zasloužilí soudruzi. Letos se bohužel nedostavila delegace z kraje, neboť v ústředí museli dát hlavy dohromady, a jak bylo v té době zvykem, nikdo nevěděl proč.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Alegorické vozy, úderná hesla a hudba Udatné armády. Pohraniční stráž v Gazíku, armáda v OT a zemědělci, automobilisté a ostatní se svou technikou. Nechyběl ani legendární vyorávač brambor řečený čert, zájmu se těšila i patnáctka žigul (skvělé auto z východního dovozu - pro ty mladší) a s ním i několik vytuněných trabantů, stejně jako dobová hesla a transparenty.  Projevy, hudba, tanec i zpěv zakončily oficiální část.

   Po té následovalo pěkné vystoupení mažoretek Premium z Vimperka. K tanci i poslechu pak hrála skupina Husmeni z Husince a vzpomínka na country začala. Děti skákaly v skákacím hradu a ostatní si vychutnávali specialitky domácích mistrů gastronomie. První máj ve Zbytinách se opět vydařil!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...