Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Se saxofony, pohádkou a třikrát nově do sezony ve Volarech 

 VOLARY – 10. května 2019 - 5:35 - Volarské muzeum zahájilo ve středu 1. května novou sezónu. Se začátkem května se muzeum otevírá po zimní přestávce už tradičně, ale letos začalo s řadou novinek. Jsou tu dvě nové expozice, nově spadá pod Kulturně informační centrum města Volar a nově je také plnohodnotným muzeem s pracovníkem, který se věnuje klasické muzejní činnosti.  

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   „Času nebylo moc, ale snažili jsme se připravit nové expozice a určitě připravíme i další,“ řekl při zahájení sezóny starosta Volar Vít Pavlík. Kulturně informační centrum převzalo muzeum do správy teprve před měsícem. Nové expozice jsou v muzeu dvě – první představuje železniční kancelář ze 70. let a také historii železnice do Volar a druhá byla nazvaná Domov a ruční práce. Dosavadní stálé expozice Zlatá stezka, zbraně a uniformy, historie města, a pochod smrti zůstávají.   

   Novou železniční expozici připravil Stifterův pošumavský železniční spolek. „Nejen sto let stará historie je zajímavá, ale i věci staré několik desetiletí už dneska nevidíme a jsou zajímavé. Proto jsme připravili železniční stanici a čekárnu ze 70. let,“ řekl ředitel Kulturně informačního centra Jaroslav Pulkrábek. Nově pak má muzeum vedoucího, který se bude věnovat práci s exponáty, badatelské činnosti i koncepci.  

   O doprovodný program otevření se postaralo Saxofonové kvarteto volarské základní umělecké školy a pro děti byla připravena pohádka o kůzlátkách a také dílničky.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...