Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: V Netolicích už kráčí novou sezonou, zahájili parádně!

 NETOLICE - 9. května 2019 - 17:17 - Do nové sezony vstupuje Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích s nerezavějící pravidelností každý rok na Prvního máje. Bylo tomu tak i letos, kdy zahajovacím programem dokázal tým muzea pod vedením ředitelky Zuzany Leherové opět mile překvapit.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   K lesku otevření nové sezony přispěli i hosté, mezi nimiž byli místostarostka Netolic Helena Matějeková, senátor Tomáš Jirsa, poslanec Jan Zahradník a další osobnosti včetně dvou bývalých ředitelek netolického muzea Ing. Jany Trajerové a Daniely Liščákové. Naopak poprvé chyběl zesnulý netolický starosta Oldřich Petrášek, kterého tu vzpomněli. O nevšední kulturní vystoupení se postarala programem Pozdrav od Nežárky Krojová družina z Jarošova nad Nežárkou. 

   Dárkem pro zájemce byla sada speciálních pohlednic nazvaná Střípky z naší sbírky. Vydalo je muzeum při příležitosti letošního 110. výročí svého založení. Uvnitř je text "Provolání o zařízení městského musea v Netolicích", podepsaného 1. července 1909 purkmistrem Dr. Otakarem Kudrnou.

   O programech netolického Muzea JUDr. Otakara Kudrny v nové sezóně jsme podrobně psali zde. Celý kolektiv muzea a pod jeho křídly i městského infocentra se těší na vaši návštěvu!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...