Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Ve Vimperku si připomněli 74. výročí osvobození města

 VIMPERK - 9. května 2019 - 8:18 - Památku znovunabyté svobody si ve Vimperku připomněli občané spolu s radnicí v pondělí 6. května na náměstí U Jelena, kde je umístěna pamětní deska k poctě osvobození Vimperka americkou armádou dne 6. května 1945.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Při letošních slavnostních chvílích nechyběl Dechový orchestr vimperské ZUŠ, mažoretky Klapeto při ZŠ TGM či vojáci 25. protiletadlového raketového pluku "Tobrucký" ze Strakonic s technikou.

   Hlavní projev přednesla starostka Vimperka Jaroslava Martanová. Připomněla, jaké osudové změny přinášejí válečné konflikty do života zemí a lidí. "Taková byla i druhá světová válka, kterou rozpoutali ti, pro které lidský život neměl žádnou cenu. To, že si tu dnes připomínáme 74. výročí od jejího ukončení, je díky těm, kteří bojovali na frontě a mnozí z nich položili ve prospěch života budoucích generací to nejcennější, své životy. Udělejme vše pro to, abychom v sobě uhasili doutnající nevraživost, a aby naše budoucí generace nepoznaly války. Věřím, že by to bylo přání všech, kteří se konce války nedožili. Čest památce všem obětem válek," řekla Jaroslava Martanová.  

   Pak starostka Vimperka Jaroslava Martanová spolu s místostarostou Zdeňkem Kunclem zavěsili k pamětní desce květiny. Následně zazněly hymny České republiky a Spojených států amerických, které za doprovodu orchestru ZUŠ pod vedením Petra Staňka na živo zazpíval Milan Sečanský.

   Poté opět přišly ke slovu mažoretky, které svou dovedností potěšily účastníky shromáždění mezi kapkami začínajícího drobného deště. Zasvěcení či pozorní si všimli, že ve svém šiku měly mažoretky i jednoho šikovného chlapce. Pozornosti dětí i dospělých se těšila technika vojáků raketového pluku ze Strakonic.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...