Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Vzpomínková jízda k 74. výročí osvobození lidi těšila

 PRACHATICE, VITĚJOVICE - 8. května 3019 - 18:48 - Vzpomínková jízda k 74. výročí osvobození jihozápadních Čech od nacismu dorazila v úterý 7. května postupně také do našeho regionu.  V Prachaticích vítali konvoj koláči, kávou, čajem i dobovou swingovou muzikou.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Na křižovatce u Vitějovic pak při pietním aktu položili k obnovenému pomníku věnce a kytice představitelé obcí a měst z okolí. U obou místech byl hostem vzpomínky vojenský přidělenec Velvyslanectví USA v Praze Neal Parcifull. Nechyběli zástupci Armády České republiky, veteráni, ani členové veteránských spolků se svou technikou.

   "I po 74 letech po skončení nejkrvavějšího konfliktu 20. století je stále nutné si připomínat hrůzy války, aby se znovu neopakovaly. Dnes chceme uctít památku statečných mužů a žen, kteří bojovali pospolu jako Spojenci, aby zajistili svobodu a bezpečnost budoucím generacím. Mnozí za svou statečnost zaplatili cenu nejvyšší. Musíme chránit odkaz jejich nezištných činů - svobodu, demokracii, lidská práva a bezpečnost," zdůraznil  Neal Parcifull. Dále uvedl, že účinná obrana vychází z jednoty a síly, připomněl letošních 70 let od založení Severoatlantické aliance, pozdější vstup České republiky do NATO a silnou spolupráci mezi Spojenými státy a Českou republikou.  

VITĚJOVICE

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...