Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Volarský rej čarodějnic dostal letos novou podobu

 VOLARY - 5. května 2019 - 12:12 - Kulturně informační středisko, dům dětí a mládeže a Spolek žen ve Volarech se domluvily, že letošní čarodějnický rej nasměrují na náměstí, a byla to volba správná. Na 120 dětí přišlo v doprovodu rodičů, babiček, dědečků, takže se u deseti stanovišť olympiády čarodějů a čarodějek vystřídaly více než dvě stovky zájemců.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Náměstí se proměnilo v malé volarské Bradavice a Harry Potrové, Hermiony, Lord Voldemort, Brumbál, Hagrid a další postavy ze známého díla Joanne Rowlingové. Stala se z něj jedna velká olympiáda fanfrfál a deset sportovišť procházely děti s bravurou. Skok, suchou nohou, let na koštěti - nezbytná disciplína malých čarodějů i čarodějnic, strašidla, imbuss - tedy jízda na koloběžce, nechybělo malování na frňák a další zajímavé discipliny. Kdo vše prošel a nasbíral desítku razítek, dostal Čarodějův výuční list.

   Po olympiádě byl sraz pod náměstím a novou trasou se šlo na Hasičskou louku. Průvod připravili volarští dobrovolní hasiči - přes Staré město, Zlatou stezku, na louku, kde byl zapálen velký čarodějnický oheň. Rej, kolem byl dlouhý a trval do dvaadvacáté hodiny. Potom se zvedly malé i velké čarodějnice, nažhavily své létací stroje a letos to vzaly k Mlynařovicím a na Bobík, tam tentokrát své pletichy připravily, a vrátily se zpět k ohni volarskému.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...