Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: V hliněné peci v Lenoře zahájili novou sezonu pečení

 LENORA - 28. dubna 2019 - 12:20 - Novou sezonu pečení pro veřejnost zahájil v sobotu 27. dubna v historické hliněné peci z roku 1834 pekařský mistr Augustin Sobotovič se svým lehce pozměněným týmem. Pečení tu bude pokračovat tradičně vždy každou poslední sobotu v měsíci, a to až do konce roku. 

 Připravil: Zdeněk Přibyl, snímky: Milada Přibylová

www.dre-kon.cz   

   Populární Gusta Sobotovič vyslovil potěšení nad velkým počtem návštěvníků prvního letošního pečení, popřál jim hodně zdraví, štěstí a božího požehnání po celý rok.

   V další části pak svým pozorným posluchačům srozumitelně vysvětlil z čeho, jak a co se bude péci, poděkoval sponzorům a připomněl novým návštěvníkům, že u lenorské pece se pekařské dobroty neprodávají, ale rozdávají. Dobrovolné příspěvky do kasičky na stěně přípravny dostanou postižené děti.

   A pokud jde o pozměněný tým Gusty Sobotoviče: Není tajemstvím, že mistr pekař hledá učedníka a třeba i budoucího veřejného pekaře a svého nástupce. Tentokrát tam měl nového spolupracovníka Jiřího Labaštu  z Lenory. Rád pomáhá u pece, pečení ho baví, věnuje se mu i doma, ale při své práci kuchaře v jedné z lenorských restaurací zatím nemá času nazbyt. Takže uvidíme. A také se k tomu tématu v našem internetovém deníku vrátíme. 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...