Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Prachatické muzeum zve na ojedinělou výstavu Psi ve službě

 PRACHATICE - 9. dubna 2019 - 21:15 -  Až skoro do konce května máte možnost navštívit a důkladně si prohlédnout výstavu Psi ve službě v Prachatickém muzeu na Velkém náměstí. Expozice nabízí důkladnou procházku historií služební kynologie.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Vernisáž zpestřila svou přítomností fenka belgického ovčáka Clear (Klér) se svým psovodem. Autory ojedinělé výstavy jsou Jiří Rulc a Markéta Voříšková, kteří spolupracovali s Policií ČR a Muzeem Policie ČR. 

   Jiří Rulc je kynolog, který se věnuje psům hodně přes padesát let, a také bývalý policista, který mimo jiné pracoval i v týmech vyšetřujících vraždy nebo rovněž řídil Městskou polici v Jablonci nad Nisou. Výstava vznikla jako průřez informacemi, prameny a exponáty, které o historii české služební kynologie shromáždil. Ze shromážděných podkladů vydal před devíti lety i rozsáhlou publikaci Dějiny služební kynologie.  

   Na několika desítkách pečlivě zpracovaných panelů najdete v muzeu fotografie a informace, ale nechybí ani exponáty z Muzea Policie ČR. K přečtení je tu také medailon autora nebo vás překvapí figurína, oblečená do ochranného obleku muže, na kterém se cvičí zadržení pachatele služebním psem.

   Najdete tu i růžový plakát, který zve na velké předvádění policejních psů, jež se konalo v Českých Budějovicích 15. září 1929, tedy před devadesáti lety. Plakát je nejen zajímavých dobovým dokumentem, ale také vystihuje, o čem nová výstava v Prachatickém muzeu je. Přístupná bude do 26. května denně mimo pondělí, vždy od devíti do sedmnácti hodin.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...