Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Legoprojekt se v ekumenické spolupráci usadil na ZŠ Národní

 PRACHATICE - 5. března 2019 - 23:59 - Více než 300 dětí se zúčastnilo čtyřdenního stavění legového městečka. Ve dnech 21. až 24. února se jeho budování uskutečnilo v tělocvičně ZŠ Národní v Prachaticích díky ekumenické spolupráci tří křesťanských církví.

 Připravil, fotografoval a na fb PRACHATICKOnews.cz natáčel: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Jednalo se o Církev bratrskou v Husinci a místní farnost Církve československé husitské s podporou Střediska volného času Síť Pacov. Legoměsto postupně vznikalo díky šikovnosti a trpělivosti dětí a jejich rodičů či prarodičů. Na této akci byla podle organizátorů velmi obohacující účast několika generací a spolupráce třech křesťanských církví. Dík patří za vlídný poskytnutí prostorů i ZŠ Národní.

   "Letos byl program, kromě vyprávění biblických příběhů, obohacen i židovskými tanci. Během pátečního dopoledne si stavění a vyprávění užili i žáci hostitelské školy. Kromě vytváření obohacujícího společenství tato akce rozvíjí u dětí fantazii a podporuje zručnost. I když patří mezi organizačně náročnější, radost převážila nad starostmi," uvádí se na webu pořadatelů.

   V neděli dopoledne se uskutečnilo setkání rodin, legoměsto bylo slavnostně "zkolaudováno" a otevřeno, stavitelé odměněni, vyhodnoceny tři „nej“ stavby. Zaznělo i krátké duchovní slovo. Děti si mohly se „svým“ legoměstem a vším co k němu patří, pohrát. A to také jaksepatří využili. Poté během nedělního odpoledne organizátoři vše opět zkompletovali do krabic.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...