Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Závěrečný závod Bázumského poháru v Horní Vltavici

 HORNÍ VLTAVICE - 24. února 2019 - 22:45 - V Horní Vltavici, v místním SKI areálu Pod Kovárnou, připravili domácí pořadatelé společně s obecním úřadem výborné závody. Obří slalom pro neregistrované, školou povinné závodníky, tu měl v sobotu 23. února poslední letošní  zastávku.

 Text a foto: Ladislav Beran, hlavní rozhodčí závodů

www.dre-kon.cz   

   Svah, který je shora náročný a přechází přes zajímavou horizontální vlnu, dává trati nádech jedné z nejtěžších v celém komplexu čtyř závodů. Trať tu měla 22 branek a byla obtížná, neboť po pátečním dešti a nočním mrazu řádně přituhla. Naštěstí domácí ji připravili již den předem. Chtěli přípravu zopakovat i v sobotu, ale bohužel, zradila je technická závada na rolbě. Jiří Tairich a Ladislav Beran trať zatočili do pomala, ale i tak byla náročná.

   Čtyřicet sedm závodníků se s tratí pralo statečně a všichni ukázali, že po dvou měsících na lyžích je pro ně střední carvový oblouk zvládnut dokonale. Kluci i dívky předvedli solidní styl a zejména nejstarší kategorie chlapců i slečen byly vynikající. Závod skončil a přišlo hodnocení celého seriálu závodů. Nejdříve ale, jak to dopadlo v Horní Vltavici.

   Vítězové závodu Nad Kovárnou jsou Jaroslav Mach, který si dal krásný dárek k narozeninám, Tereza Kabourková, Ondřej Sajfrýd, Veronika Nováková, Petr Sochor, Ludmila Kozlová, Jakub Valíček a Michaela Šulecová. Závodníky dekoroval místostarosta Horní Vltavice Tomáš Kantůrek, který dětem poděkoval za krásné výkony a rodičům za to, že je dovezli na tento závod. "Příští rok vás u nás znovu rádi uvidíme a těšíme se," dodal na závěr.

   Celkově to letos dopadlo takto: Vítězové po čtyřech závodech jsou Jaroslav Mach, Tereza Kabourková, Adam Novotný, Julie Štěpányová, Matěj Cabejšek, který poslední závod odjel se zlomenou rukou a má za to u všech veliký obdiv, dále Ludmila Kozlová, Matěj Němec a Michaela Šulecová. Absolutním vítězem IX. ročníku Bázumského poháru se stala Michaela Šulecová z Prachatic, která letos bojovala s Jakubem Valíčkem a v závěru závodů dominovala. Ceny předávali ing. Zdeňka Lelková, ředitelka závodu, Martin a Michal Černých a Lenka Řežábková za SKI klub Šumava Volary.

   Děkujeme mediálním partnerům, patří mezi ně i PRACHATICKOnews.cz, za to že závod uveřejňují a píši o nás. Velké poděkování patří generálnímu sponzorovi, městysu Strážný, v čele s jeho starostkou Jiřinou Králikovou, a jeho zastupitelům, za obrovskou podporu tohoto sportu. Poděkování dál patří starostům Kubovy Hutě Zbyňku Klosemu, Horní Vltavice Pavlovi Kramlovi a Stožce Miroslavu Karabcovi za výbornou přípravu a krásné ceny, SKI klubu Šumava Volary za vynikající úpravu trati a podmínky v areálu na Českých Žlebech. Děkujeme sponzorům za spolupráci a krásné ceny, vždyť bez vás by to nešlo!

   Máme tedy za sebou devět let solidní práce a již nyní se těšíme na desítku, kde už nyní žádám o spolupráci a možné návrhy k zlepšení práce. Též hledáme nové spolupracovníky, kterých není nikdy dost.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...