Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Fotografie z krajské soutěže Senior_Foto 2018 v Prachaticích

 PRACHATICE - 6. února 2019 - 9:29 - Vybrané fotografie tvoří kalendář na rok 2019. Další zdobí stěny SeniorPointu v prachatickém KreBulu na křižovatce u Štěpánčina Parku. Ojedinělá výstava snímků ze soutěže Senior_Foto 2018 přicestovala z Českých Budějovic, zahájena tu byla v pátek 1. února a potrvá do konce měsíce.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Sluší se říci, že soutěž Senior_Foto 2018 pořádá Krajská rada seniorů Jihočeského kraje, p.s. pod záštitou Jihočeského kraje a Magistrátu města Českých Budějovic ve spolupráci s Vědeckou knihovnou České Budějovice pro seniory i juniory. Ten pravý říz však výstavní kolekci, doprovázené osobně řadou autorů a autorek fotografií, dalo až veselé, vtipné a chytré zahájení v prachatickém SeniorPointu v režii Hanky Rabenhauptové.

   Ta při příchodu každému pořídila jeho portrét aparátem na okamžitou fotografii, na což hleděli s rozšířenými zorničkami hlavně fotografové, a skvěle moderovala vernisáž. Na stolech konvice s čajem, vodou a kávou, talířky, ubrousky, koláčky. V auditoriu zasedli i klienti STROOMu Dub. Příležitost vyjádřit se dostali organizátoři, autoři, hosté i hostitelé...

   Hanka Rabenhauptová řekla, že výstava je instalována takříkajíc pocitově, a jako takovou ji má divák vnímat. Místostarosta Prachatic Miroslav Lorenc ocenil tvořivé úsilí autorů a u vystavených snímků nezřídka přesah k umělecké fotografii. Autorům se za jejich píli poklonil i Bohumil  Bezzemek, předseda Krajské rady seniorů a zastupitel Jihočeského kraje. Pochválil je i předseda prachatické Rady seniorů Miroslav Bojanovský.

   Profesionální fotograf pan Binder připomněl, že fotografie jsou odrazem života a pomáhají také uchovat minulost. Jde zároveň o tvořivou činnost, protože fotograf, který při snímání prožil emoce, se snaží zaujmout diváka, která u té chvíle nebyl.

   "Digitální fotograf s hráběmi", Slavomír Cirhan, zase pobavil kolegy svou originálně řešenou náhradou stativu, kterou si zhotovil z populárního zahradnického nářadí. "Jedna fotografie je výmluvnější než tisíc slov," uvedl Karel Rabenhaupt ze Senzačních seniorů Prachatic. Ze svého vztahu k fotografování se vyznala i Jiřina Tampírová, která má v kalendáři Senir_Foto 2018 hned čtyři snímky včetně titulní fotografie. Pozorně vyslechli účastníci i zkušenosti Marušky Nollové, fotografky a spoluorganizátorky fotografické života.

   Zdeněk Krejsa z hostitelského KreBulu v závěru informoval, že se po několika pokusech podařilo získat firmu na promyšlenou přestavbu podkroví Domu na křižovatce u parku, kde KreBul a SeniorPoint sídlí, a že možná příští výstava fotografujících seniorů bude za rok už v nových prostorách...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...