Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Druhé pokračování Bázumského poháru ve Strážném

 STRÁŽNÝ - 27. ledna 2019 - 10:45 - Druhé pokračování Bázumského poháru se jelo v sobotu 26. ledna ve SKI areálu městyse Strážný.
V areálu generálního sponzora celého závodu to byla parádní jízda ve dvou kolech obřího slalomu neregistrovaných.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Zaměstnanci SKI areálu Pod Kapličkou perfektně připravili trať ve Vrátné Dolině, tedy v přivráceném svahu. Trať byla upravená na manšestr, který mají všichni carvingoví lyžaři rádi.

   Dvanáct technicky průjezdných otevřených branek připravili Jiří Tairich a Ladislav Beran. To vše proto, že podmínky byly pravé zimní. Před závodem napadlo do pěti centimetrů sněhu, a tak se ještě jednou rolbou projela trať, aby závod měl spád.

   Třicet šest závodníků, mezi kterými byl i vnuk zakladatele závodu Jaroslava Macha, to zvládlo opravdu rychle a za sto dvacet minut byl závod odjet. Časoměřiči ze SKI klubu Strakonice odvedli perfektní výkon a díky jim se jelo rychle a plynule.

   Poděkování patří organizátorům ze SKI areálu městyse Strážný, vedení závodu a všem rodičům, kteří dovezli děti na svah, a celému realizačnímu týmu závodu. Velké poděkování pak patří vedení městyse Strážný v čele s paní starostkou Jaroslavou Kralikovou za vynikající podmínky během závodu i po jeho skončení.

   Jaroslav Mach mi řekl: "Láďo, je to perfektní závod, urazili jste kus cesty a já jsem za to rád. Nyní se sem i víc těším. Samozřejmě hlavní roli hraje vnouček, ale byl jsem zvědavý, jak závod, kterému jsme dali před devíti lety úvodní myšlenku, pokračuje. Musím vás všechny pochválit za perfektní práci. Věřím, že nynější nasazení a tempo ze závodů bude ještě dlouho pokračovat."

   Ve Strážným se jel závod, který za trvalého sněžení připomněl doby, kdy tyto podmínky byly setrvalé a dnes jsme za ně moc rádi. Ceny druhého závodu předávalo trio dam v čele s paní starostkou městyse Strážný, dále paní Vokálová a ředitelka závodu Zdeňka Lelková, která zároveň zastupuje Mikroregion Horní Vltava-Boubínsko, kde je ředitelkou.

   Bázumský pohár, jehož je PRACHATICKOnews.cz od prvního ročníku mediálním partnerem, se v městysu Strážný vydařil. Je za námi polovina letošního devátého ročníku, takže jedeme dál.

   Vítězové druhého letošního závodu Bázumského poháru: Dominik Sajfrýd, Ondřej Sajfrýd, Veronika Nováková, Petr Sochor, Ludmila Kozlová, Jakub Valíček a Michaela Šulecová. Ti všichni byli dekorováni starostkou městyse Strážný Jaroslavou Kralikovou a ředitelkou závodu Zdeňkou Lelkovou. I na ostatní umístění se rovněž dostalo.

   Poděkování patří sponzorům, a mediálním partnerům závodu, bez nichž by takto krásný závod nešel uspořádat.

   Další závod se uskuteční v sobotu 9. února v Českých Žlebech. Je nutno dodat, že vše je pro celkové umístění závodníků ještě otevřené.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...